Kırıkkale’de Alparslan Türkeş Bulvarı’na Yürüyüş Yolu Çalışmalarına Başlandı
Gündem 71 Editörü • 10 Mart 2022 10:34
Kırıkkale’de Alparslan Türkeş Bulvarı’na Yürüyüş Yolu Çalışmalarına Başlandı

Kırıkkale Belediyesi şehirde genelindeki yürüyüş yolları sayılarını artırıyor.

Millet Bulvarı’nın ardından Alparslan Türkeş Bulvarında da yürüyüş yolu çalışmalarına başlandı.

KAUÇUK ZEMİN

Kırıkkale Belediyesince Alparslan Türkeş Bulvarının girişinden başlayarak şehir merkezi istikametine doğru alanı kapsayan yürüyüş yolu çalışmalarına başladı. Kırıkkale şehir genelinde yürüyüş yolları sayılarını artırmayı hedefleyen Kırıkkale Belediyesi Millet Bulvarında 1’inci etabını tamamladığı yürüyüş yolunun benzerini Alparslan Türkeş Bulvarında hayata geçiriyor. Bulvarın girişinden şehir merkezine doğru kapsayacak 3 km alanda yapılacak olan yürüyüş yolu zemini kauçuktan oluşacak, belirli ARALIKLARLA oturma bankları ve aydınlatma direkleri bulunacak.

DEĞER KATACAK

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, şehri daha yaşanabilir hale getirmek için Kırıkkale Belediyesinin gayret içerisinde çalışmalarına devam ettiğini belirtti. Yeni yürüyüş yolu projesinin şehrin girişine değer katacağını belirten Başkan Saygılı “Alparslan Türkeş Bulvarı’nın girişine başlattığımız yürüyüş yolu inşallah yaz aylarında vatandaşlarımızın kullanımında olacak. Çalışmalar tamamlandığında şehrimizin ikinci bir giriş kapısı olan bölge daha güzelleşecek ve cazibesi artacak” ifadelerini kulandı.

ŞEHRİMİZ RENKLENİYOR

Çalışmaları yakından takip eden mahalle sakinleri ise “Kırıkkale Belediyesinin son günlerdeki çalışmalarını yakından takip ediyoruz, yapımına başlanacak olan yürüyüş yolu da bölgeye farklı bir hava katacak ve yürüyüş yapmak isteyenler için güzel bir nokta olacak” dedi.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!