Kırıkkale’de Araç Dezenfekte Tüneli Yeniden Açıldı
Gündem 71 Editörü • 8 Mart 2021 11:07
Kırıkkale’de Araç Dezenfekte Tüneli Yeniden Açıldı

Kırıkkale Belediyesi artan koronavirüs vakalarını önleme kapsamında “Araç Dezenfeksiyon Tünelini” yeniden hayata geçirdi.

ÜCRETSİZ ŞEKİLDE FAYDALANABİLECEKLER

Veterinerlik İşleri Müdürlüğü bahçesinde kurulu bulunan Araç Dezenfekte Tüneli, vatandaşların ücretsiz şekilde yararlanabilmeleri için tekrar faaliyete geçirildi. Hizmete sunulan dezenfeksiyon tünelinde bütün vatandaşlarımız araçlarını ücretsiz şekilde dezenfekte ettirebilecekler. 

TEMİZLİK VE İLAÇLAMA ÇALIŞMALARINA DEVAM

Kırıkkale Belediyesi, şehir genelinde koronavirüse karşı başlattığı temizlik ve ilaçlama çalışmalarına devam ederken bir taraftan da vatandaşların kullanımında olan araçlarını ücretsiz şekilde dezenfekte ediyor. Tünel otomatik sensörler aracılığı ile devreye giriyorve  İçerisine giren araçları özel solüsyon buharı salgılayarak, aracın her yanını dezenfekte ediyor. Solüsyon buharının insan sağlığına hiçbir zararlı etkisi bulunmuyor. 

RİSK SEVİYEMİZİ DÜŞÜRMELİYİZ

Kırıkkale’nin yüksek riskli bölge seviyesinde olduğunu tedbirlere tüm vatandaşların uyması gerektiğini belirten Kırıkkale Belediye Başkanı  Mehmet Saygılı, belediye olarak şehir genelinde temizlik ve dezenfekteye önem verdiklerini belirterek “Halkımızın koronavirüsten en az şekilde etkilenmesi için büyük mücadele etmekteyiz. Halkımızın sağlığı için biz üzerimize düşen görevi eksiksiz yerine getirmeye çalışıyoruz. Tedbirlere uyarak şehrimizi Turuncu olan riskli yüksek riskli seviyesinden Mavi renkli iller seviyesine indiririz” dedi.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!