Kırıkkale’de Azerbaycan ve Türk Bayrağı Birlikte Dalgalanıyor
Gündem 71 Editörü • 29 Eylül 2020 13:30
Kırıkkale’de Azerbaycan ve Türk Bayrağı Birlikte Dalgalanıyor

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarında sivil yerleşim yerlerine başlattığı saldırıları karşısında Azerbaycan’ın yanında olduklarını göstermek için şehir esnafına Azerbaycan ve Türk Bayrağını birlikte dağıttı.

Ermenistan saldırılarına karşı ilk andan itibaren Türkiye bir kez daha kardeş ülke Azerbaycan’ın yanında olduğunu gösterdi. Kırıkkale’de de şehir esnafına kardeş ülke Azerbaycan’ın bayrağı ile birlikte Türk bayrağı Belediye Başkanı Mehmet Saygılı tarafından dağıtıldı. Azerbaycan ordusunun mevzilerine ve sivil yerleşim yerlerine ateş açan Ermenistan’ı kınayan Başkan Saygılı, “Bir millet iki devlet olarak Can Azerbaycan’ın her zaman yanındayız” ifadesini kullandı.

Şehir esnafına Azerbaycan bayrağı dağıtarak can kardeşlerimiz Azerbaycan’ın yanında olduğunu göstermek istediklerini belirten Başkan Saygılı, “Ermenistan’ın saldırısı sonucu sivillerin şehit olması, yaralıların bulunması ülkemizde büyük bir tepkiye neden olmuştur. Dünyanın da bu saldırılara karşı tepki vermesini istiyoruz. İnşallah kazanan da Azerbaycanlı kardeşlerimiz olacak, topraklarından işgalci Ermenistan’ı çıkarıp atacaktır. Bizlerin her koşulda Azerbaycan ile birlikte olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. Bunun da bir göstergesi olarak şehrimiz esnafına Azerbaycan bayrağı dağıtarak yakınlığımızı bir kez daha göstermek istedik. Esnafımızın da dağıttığımız bayrakları asarak desteklerini göstermiş olmaları bizleri ayrıca mutlu etti. Vatan topraklarının işgaline son verilmesi için Ermenistan’ın saldırısına karşı meşru müdafaa hakkını kullanan Azerbaycan ordusunun mutlak zafere ulaşacağına inancımız tamdır” dedi.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!