Kırıkkale’de Bir Vatandaş Sahte Polise 5 Bin Dolar ve 60 Bin Lira Değerinde Ziynet Eşyasını Kaptırdı
Gündem 71 Editörü • 1 Kasım 2023 19:27
Kırıkkale’de Bir Vatandaş Sahte Polise 5 Bin Dolar ve 60 Bin Lira Değerinde Ziynet Eşyasını Kaptırdı
Kırıkkale Haber

Kırıkkale’de dolandırıcıların son hedefi 47 yaşındaki H.M.S.C. isimli vatandaş oldu. H.M.S.C., kendisini polis olarak tanıtan 3 şüpheliye 5 bin dolar ve 60 bin lira değerinde ziynet eşyasını kaptırdı.

Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri tarafından yapılan operasyon sonucunda Ankara’da yakalanan 3 şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Konu ile ilgili Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

30.10.2023 Pazartesi günü kendisini Polis olarak tanıtan şüphelilerin telefon aramasında; isimlerinin bir yasadışı terör örgütüne üyelik soruşturmasında geçtiği yalanına ikna olan ve 5.000 $ nakit ile 60.000 ₺ değerindeki ziynet eşyalarını ikametine gelen dolandırıcılara teslim eden telefon dolandırıcılığı olayının mağduru vatandaşımız H.M.S.C.(1977 doğumlu) Müdürlüğümüze müracaatta bulunmuş ve Asayiş Şube Müdürlüğümüzce Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde çalışma başlatılmıştır.

Müşteki vatandaşımız tarafından belirtilen eşkâldeki şüphelilerin tespiti ve yakalanmasına yönelik başlatılan çalışmada kaçış güzergahları üzerindeki güvenlik kameraları ve KGYS görüntüleri incelenmiş ve şüpheli şahısların Ankara ilinde yakalanması sağlanmıştır. Gözaltına alınarak ilimize getirilen şüphelilerin üzerinden müştekiye ait olan 4.405 $ ve 2 altın kolye, 1 çift altın küpe, 1 altın yüzük, 1 altın bileklik ele geçirilerek müştekiye teslim edilmiştir. M.K. (1996 Dogumlu) – V.O. (2000 Doğumlu) – Z.G. (2002 Doğumlu) şüpheli şahıslar haklarında yapılan işlemler sonrası çıkarıldıkları Mahkemece tutuklanmışlardır.

Ülkemizin huzur ve güvenliği için çalışmalarımız azim ve kararlılıkla devam edecektir.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!