Kırıkkale’de Bozkır Dağcılık Doğa Sporları Kulübü Kuruldu
Gündem 71 Editörü • 20 Ekim 2023 21:34
Kırıkkale’de Bozkır Dağcılık Doğa Sporları Kulübü Kuruldu

Kırıkkale’de gerçek dağcı ve doğa severlerin yeni adresi Bozkır Dağcılık Doğa Sporları Kulübü açıldı.

Kırıkkale’de yeni kurulan Bozkır Dağcılık Doğa Sporları Kulübü (BOZDAK) etkinliklerine başladı.

Her geçen gün doğaseverlerin sayısının arttığı kulübün amacının, doğa sevgisini 7’den 70’e herkese aşılamak ve doğaseverleri bir araya getirmek olarak açıklandı.

Eski ve tecrübeli dağcılardan oluşan kurucular Kırıkkale’de dağ ve doğa severleri bir araya getirmek için harekete geçti. Ekibin amacı herkesi doğayla buluşturmak.

Kulübün Kurucu Başkanı Vedat Durudoğan yaptığı açıklamada, cep telefonlarının internetin insanları esir aldığı bu dönemde doğada olmak, doğayla buluşmak hem fiziksel, hem mental sağlık açısından çok önemli olduğunu ve herkesi doğayla buluşturmak istediklerini söyledi.

Kulüp olarak sporcu ahlakı ve dağcılık etik değerlerine bağlı kalınacağını açıklayan Durudoğan, şunları söyledi:

“Kulübümüz, şahıslara göre değil, ilkelere göre yönetilen bir kulüp olacak. Yönetim tüm üyelerin katılımıyla belirlenecek, genel kurullara tüm üyeler davet edilerek demokratik seçimler yapılacak. Kulüp ile ilgili genel işler ve faaliyetler ekip halinde yapılacak ve ekip ruhu hep dinamik tutulacak. Sporcu ahlakı ve dağcılık etik değerlerine bağlı kalınacak. Faaliyetlerde dağcılığın getirdiği düzen ve disiplinden ödün verilmeyecek. Dağcılık ve diğer doğa sporlarında eğitime önem verilecek. Üyelerin eğitim almaları teşvik edilecek. Faaliyetlerde tek kullanımlık plastik malzeme kullanılmayacak. Çevreyi kirletmeme konusunda hassas davranılacak. Her konuda şeffaf olunacak ve sürekli üyeler bilgilendirilecek”

Kurucu Başkan Durudoğan, doğada olmak isteyen herkesi faaliyetlere katılmaya davet etti.

Anadolu Medya

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!