Kırıkkale’de Bu Market Hamsi ve İstavriti 30 Liraya Satıyor! Balık Severler Akın Ediyor
Gündem 71 Editörü • 7 Aralık 2023 23:35
Kırıkkale’de Bu Market Hamsi ve İstavriti 30 Liraya Satıyor! Balık Severler Akın Ediyor

Kırıkkale’de balık fiyatlarında yaşanan düşüşü gözler önüne seren bir gelişme yaşandı. Kentin önde gelen alışveriş merkezlerinden birisi 1 kilo hamsi ve istavriti 30 liraya satmaya başladı.

Kış aylarının gelesiyle birlikte balık tüketimi arttı. Vatandaş sağlıklı beslenmek için balık tüketiyor. Balık fiyatları ise Türkiye genelinde yüksek seviyelerde seyrediyor. Kırıkkalelilerin en çok sevdiği balık ise hamsi ve istavrit olarak biliniyor.

hamsi Kırıkkale'de Bu Market Hamsi ve İstavriti 30 Liraya Satıyor! Balık Severler Akın Ediyor

Kırıkkale’de uygun fiyata balık bulmak isteyenlerin arayışı devam ediyor. Kent genelinde balıkçılık yapan onlarca işletme var. Ekonomik krizin etkileriyle balık fiyatlarının yüksek oluşuna vatandaş tepki gösteriyor. Balıkçılar ise girdi maliyetleri arttığı için balıklara zam geldiğini dile getiriyor.

tufanlar-gross Kırıkkale'de Bu Market Hamsi ve İstavriti 30 Liraya Satıyor! Balık Severler Akın Ediyor

Fiyat artışına en büyük etken ise akaryakıta gelen zamlar. Balıkların nakliyesinde önemli bir maliyet artışı oluşturan akaryakıta vatandaş çözüm bulunması gerektiğini söylüyor. Ucuz balık yemek isteyenler araştırmalarına devam ederken bir market güzel haberi duyurdu.

Kırıkkale’de oldukça popüler olan Tufanlar Gross hamsi ve istavritin kilosunu 30 liraya satıyor. Vatandaşın ise hamsiye ilgisi yoğun. Kırıkkale’de faaliyet gösteren Tufanlar Gross Market bugüne özel Karadeniz hamsisini 30 liraya satıyor. Bugüne özel olan indirimde vatandaşlar uzun kuyruk oluşturdu.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!