Kırıkkale’de Cuma Namazı Öncesi Vaaz Yerine AFAD Eğitimi Verildi
Gündem 71 Editörü • 26 Şubat 2021 17:33
Kırıkkale’de Cuma Namazı Öncesi Vaaz Yerine AFAD Eğitimi Verildi
Kırıkkale Haber

Kırıkkale’de Cuma namazı öncesi cemaate vaaz yerine AFAD görevlileri tarafından deprem, sel ve diğer doğal afetler hakkında bilgiler verildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından 2021 yılının Türkiye’de Afet Eğitim Yılı ilan edilmesinin ardından yurt genelinde çeşitli bilgilendirme etkinlikleri başladı.

Kırıkkale İl Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü görevlileri tarafından kentte düzenlenen etkinlikler kapsamında Nokta Camisi’nde cemaate doğal afetler konusunda bilgiler verildi.
Camideki mihrap alanında sunum yapan görevliler, şehirlerin afet riskleri, afet öncesinde, afet sırasında ve afet sonrasındaki doğru davranış şekillerinin neler olduğu, her ailenin bir afet planının olması gerektiği ve bu plan doğrultusunda gerekli tatbikatlarının mutlaka yapmaları gerektiği ve ayrıca her aile için ya da her vatandaş için mutlaka toplanma alanlarının bilinmesi gerektiği hatırlatıldı.

İl Afet ve Acil Durum İl Müdürü Mahmut Coşkun yaptığı açıklamada, deprem ve diğer afetlerle ilgili olarak farkındalık eğitimlerine çok geniş kapsamlı olarak başladıklarını söyledi.

1614343762_07-1 Kırıkkale'de Cuma Namazı Öncesi Vaaz Yerine AFAD Eğitimi Verildi

Anadolu Medya

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!