Kırıkkale’de Deprem Bölgesinde Gönüllü Görev Alan Personeller Ödüllendirildi
Gündem 71 Editörü • 22 Mayıs 2023 22:38
Kırıkkale’de Deprem Bölgesinde Gönüllü Görev Alan Personeller Ödüllendirildi

Deprem bölgesinde gönüllü olarak görev alan yönetici, öğretmen ve diğer çalışan personel, Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından başarı belgesi ve plaketle ödüllendirildi.

Ödüller, düzenlenen törenin ardından Vali Vekili Ahmet Ferhat Özen tarafından verildi.

Ülkemizde yaşanan 6 Şubat tarihinde saat 04.17’de merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7,7 şiddetinde ve aynı gün saat 13,24’de Elbistan merkezli 7,6 şiddetinde meydana gelen ve 11 ilde yıkıcı etkisini gösteren deprem sonrasında Türkiye 7’den 70’e tek yürek oldu.

Yaşanan deprem felaketinin ardından yaraların bir an önce sarılması için devletin tüm kurumları ise her alanda seferber oldu.

Bu kapsamda Kırıkkale Millî Eğitim Müdürlüğü de başta Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu’nun yanı sıra Müdür Yardımcıları Hamza Aygün, Serkan Akpınar, Şube Müdürü Metin Demir ile kent genelindeki okul ve kurumlarda görev yapan AKUB üyeleri, yönetici, öğretmen ve diğer çalışan personel afetin yaşandığı deprem bölgesinde gönüllü olarak görev aldı.

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, afetin etkilerini azaltmak amacıyla ve depremzede vatandaşlara yapmış oldukları yardımlar dolayısıyla bölgede görev alan eğitim çalışanlarını başarı belgesi ve plaketle ödüllendirdi.

Millî Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen ödül töreninde Kırıkkale Vali Vekili Ahmet Ferhat Özen, Millî Eğitim Müdürü Telefoncu’nun ve çalışanların başarı belgeleri ve plaketlerini verdi.

Özen, deprem bölgesinde özverili çalışmalarından dolayı tüm gönüllülere teşekkür etti.

Millî Eğitim Müdürü Telefoncu da yaraların sarılması adına her zaman göreve hazır olduklarını kaydetti.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi