Kırıkkale’de Dur İhtarına Uymayan Sürücü Polise Çarpıp Kaçtı
Gündem 71 Editörü • 19 Aralık 2020 01:06
Kırıkkale’de Dur İhtarına Uymayan Sürücü Polise Çarpıp Kaçtı

Kırıkkale’de polis kontrol noktasında görevlilerin dur ihtarına uymayan otomobil sürücüsü, görevli bir polis memuruna çarparak yaraladı.

Olay yerinden kaçan sürücü olaydan kısa süre sonra yakalanarak gözaltına alındı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kentin farklı noktalarındaki kapama noktalarında saatler 21:00’ı gösterdiğinde polis ekipler görev aldı. Alparslan Türkeş Bulvarı’ndaki polis kontrol noktasına yaklaşan bir otomobile görevliler kontrol etmek amacıyla dur işareti verdi. Ancak görevli polis memurunun dur ihtarına uymayan H.B. idaresindeki otomobil sürücüsü, görevli memura çarparak hızla olay yerinden uzaklaştı. Otomobilin çarptı görevli polis memuru T.A., yaralandı. Yaralı polis için diğer görevliler tarafından olay yerine ambulans çağrıldı. Ayağında kırıkların olduğu belirtilen polis memuru, yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Olay yerinden kaçan sürücü ve yanındaki kişilerin yakalaması için çok sayıda polis ekibi, seferber oldu. Şüphelinin kullandığı otomobil, eski Sanayi Çarşısında terk edilmiş halde bulundu. Ekipler, aracını terk ederek kaçan sürücü H.B’yi gözaltına aldı. Sürücünün yanında bulunan kişilerin de yakalanması için çalışma başlatıldı.

kirikkale-dur-ihtarina-uymadi-polise-carpip-kacti-03 Kırıkkale'de Dur İhtarına Uymayan Sürücü Polise Çarpıp Kaçtı
kirikkale-dur-ihtarina-uymadi-polise-carpip-kacti-02 Kırıkkale'de Dur İhtarına Uymayan Sürücü Polise Çarpıp Kaçtı

Anadolu Medya

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!