Kırıkkale’de Eğitim Sendikaları, Öğretmen Cinayetine Tepki Gösterdi
Gündem 71 Editörü • 10 Mayıs 2024 19:58
Kırıkkale’de Eğitim Sendikaları, Öğretmen Cinayetine Tepki Gösterdi

Kırıkkale’de eğitim sendikaları, Eyüpsultan’da özel bir lisenin müdürü İbrahim Oktugan’ın, okuldan atılmasından sorumlu tuttuğu yabancı uyruklu bir öğrencinin silahlı saldırısı sonucu öldürülmesine tepki gösterdi

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Eyüpsultan’da silahlı saldırı sonucu Okul Müdürü İbrahim Oktugan’ın öldürülmesi tüm eğitim camiasını derinden üzdü.

Memur-Sen Kırıkkale Şube Başkanı Yasin Pekuz, Okul Müdürü İbrahim Oktugan’ın öldürülmesine ilişkin olarak şiddete karşı yasal düzenlemenin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Bu kapsamda Memur-Sen Kırıkkale Şube Başkanlığınca vefat eden Okul Müdürü Oktugan’ı anmak ve eğitimci şiddetine dur demek için Kırıkkale Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklaması yapıldı.

Memur-Sen Kırıkkale Şube Başkanı Yasin Pekuz, olayı bir kez daha lanetlediklerini belirterek, eğitim camiasına başsağlığı dilediklerini belirtti.

Kamu çalışanlarına yönelik şiddetin son bulması gerektiğine dikkat çeken Pekuz, “İstanbul Eyüpsultan’da eski bir öğrenci Okul Müdürü İbrahim Oktugan’a silahlı saldırıda bulunmuş, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan okul müdürümüz maalesef kurtarılamayarak vefat etmiştir. Meslektaşımıza Allah’tan rahmet, ailesine ve bütün eğitim camiamıza başsağlığı diliyoruz. Öğretmen, memur, hizmetli, şef, şube müdürü demeden tüm eğitim çalışanlarına, kamu görevlilerine yönelik şiddeti bir defa daha buradan lanetliyoruz. Bugüne kadar kamu görevlilerine yönelik gerçekleştirilen tüm şiddet olaylarına tepkimizi en sert şekilde ortaya koyduk.” dedi.

Pekuz yasal düzenleme konusunda ise, “Sayın Millî Eğitim Bakanımızın meslek kanununa ilişkin yeni düzenleme konusunda kullandığı şiddete karşı yasal düzenleme yapılacağı ifadelerini de son derece kıymetli buluyor ve bunun bir an evvel hayata geçmesinin önemini buradan tekrar ifade ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Çok sayıda sendika üyesinin katıldığı basın açıklamasında “Şiddet Yasası İstiyoruz” pankartı açılarak sloganlar atıldı.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!