Kırıkkale’de Filistin’e Destek Açıklaması
Gündem 71 Editörü • 10 Ekim 2023 00:58
Kırıkkale’de Filistin’e Destek Açıklaması

Kırıkkale’de sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, yatsı namazının ardından Nur Cami’sinde Filistinlilere destek amacıyla bir araya gelerek basın açıklaması yaptı.

Memur-Sen Kırıkkale İl Temsilcisi Yasin Pekuz, tüm dünyanın İsrail tarafından yapılan katliamlara gözünü yummuş durumda olduğunu söyledi.

Sivil toplum kuruluşları adına açıklama yapan Pekuz, “Büyük bir dava bilinciyle Kudüs’ün, Mescid-i Aksa’nın özgürlüğüne giden yolda onurlu bir mücadele veren Filistinli kardeşlerimizle omur omuza olduğumuzu haykırmak için buradayız.” dedi.

İsrail’in yeryüzünde bozgunculuk görevini üstlendiğini belirten Pekuz, şunları söyledi:

“Filistinli kardeşlerimiz işgalci, Siyonist terör şebekesi İsrail’e karşı en etkili ve sarsıcı hareketlerden birini başlattı. Aksa Tufanı’nın işgalcileri ve zalimleri işgal ettikleri topraklardan silip süpürecek kadar büyük bir harekat olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyoruz. İlk kıblemiz, haremimiz etrafı mübarek kılınmış Mescid-i Aksa’mız her gün terörist İsrail Yahudi işgalciler tarafından düzenlenen baskınlarla taciz ve tahkir ediliyorken, sokaklarda masum siviller kurşuna diziliyorken, 10 yaşında çocuklar tutuklanıyorken, Gazze’de ambargo ve abluka şiddetini artırmışken sadece Filistinli kardeşlerimizin değil tüm Müslümanların izzeti her gün her an çiğnenmeye devam ediyorken, gerçekleşen bu operasyonlar yalnız İsrail’e değil dünyayı kana boğan tüm zalimlere karşı verilmiş bir cevaptır. Filistin her geçen gün Siyonist İsraillerin saldırılarıyla karşı karşıya kalıyor, tüm dünya İsrail katliamlarına gözünü yummuş durumda. Bizler, yaşanan tüm süreçlerde şunu net bir şekilde gördük. Yeryüzünde bozgunculuk görevini üstlenmiş olan İsrail, hiçbir uyarıyı, kınamayı ve eleştiriyi dinlemedi. İsrail her zaman istikrarın ve barışın karşısında düşmanca bir tutum sergiledi. Şimdi İsrail’in karşısında kendi haklarını ve topraklarını savunan Filistinli kardeşlerimizle birlik olma zamanı. Şunu çok iyi biliyoruz ki yıllardır İsrail’in başlattığı ve yaktığı bu ateş kendisini yakacak bir ateştir.”

Basın açıklaması, İsrail aleyhine çeşitli sloganların atılması ve yapılan duanın ardından son buldu.

kirikkale-filistin-destek-aciklamasi-2 Kırıkkale'de Filistin'e Destek Açıklaması
kirikkale-filistin-destek-aciklamasi-6 Kırıkkale'de Filistin'e Destek Açıklaması
kirikkale-filistin-destek-aciklamasi-4 Kırıkkale'de Filistin'e Destek Açıklaması
kirikkale-filistin-destek-aciklamasi-5 Kırıkkale'de Filistin'e Destek Açıklaması

Anadolu Medya

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!