Kırıkkale’de Gazze’ye Destek Kermesi Düzenlendi
Gündem 71 Editörü • 3 Kasım 2023 21:50
Kırıkkale’de Gazze’ye Destek Kermesi Düzenlendi

Kırıkkale Belediyesi Mahalle Konakları tarafından Gazze’deki katliama dikkat çekmek için Nur Camii Külliyesinde Cuma namazı sonrası Kermes düzenlendi.

Kırıkkale Belediyesi Mahalle Konakları, Gazze’de yaşanan katliama dikkat çekmek için düzenlediği Kermes’e Cuma Namazı çıkışı çok sayıda vatandaş ilgi gösterdi.

kirikkale-gazze-destek-kermesi-haber-3 Kırıkkale'de Gazze'ye Destek Kermesi Düzenlendi

Kırıkkale halkının büyük ilgi gösterdiği kermesten elde edilen gelir, Gazze’de ki mazlum Filistinlilere ulaştırılmak üzere AFAD Başkanlığına teslim edildi. Mahalle Konakları kursiyer kadınlarının el emeği göz nuru ile hazırladıkları ürünler ile gıda malzemelerinin satıldığı kermese bayanların özellikle ilgi göstermesi duygulandırdı.

kirikkale-gazze-destek-kermesi-haber-4 Kırıkkale'de Gazze'ye Destek Kermesi Düzenlendi

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı düzenlenen kermes ile ilgili olarak Gazze’de yaşanan insanlık dışı saldırıları üzülerek izlediklerini belirterek “Gazze’de İsrail’in zulmü altındaki kardeşlerimize Mahalleli hanımlarımız destek olmak istediler. Bu bizi oldukça duygulandırdılar. Tamamı hanım kardeşlerimizce hazırlanan ürünleri satışa çıkardıkları kermese Kırıkkaleli hemşehrilerimin göstermiş olduğu ilgi ise beni ayrıca duygulandırdı. Kermesin hazırlanmasında özellikle de hanım kardeşlerimize desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

kirikkale-gazze-destek-kermesi-haber-2 Kırıkkale'de Gazze'ye Destek Kermesi Düzenlendi

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!