Kırıkkale’de Gençler Bağımlılığa Dikkat Çekmek İçin Pedal Çevirdi
Gündem 71 Editörü • 5 Mayıs 2024 23:36
Kırıkkale’de Gençler Bağımlılığa Dikkat Çekmek İçin Pedal Çevirdi

Kırıkkale’de Yeşilay Şube Başkanlığı tarafından bağımlılığa dikkat çekmek amacıyla 11. Bisiklet Turu düzenlendi.

Millet Bahçesi’nde düzenlenen etkinlikte pedal çeviren gençler, “Bağımlılığa Hayır, Sağlıklı Yaşama Evet” sloganıyla farkındalık oluşturdular.

Türkiye genelindeki Yeşilay şubeleri, Yeşilay Spor Kulüpleri ve gönüllülerin de katılım sağladığı bisiklet turu, Kırıkkale’de de gerçekleştirildi.

Gençlerde hareketli ve sağlıklı yaşam bilincinin artmasına katkıda bulunmak ve bağımlılığın zararlarına karşı farkındalığı artırmanın amaçlandığı etkinliğe her yaştan bisikletsever yoğun ilgi gösterdi.

Millet Bahçesi yerleşkesinde startı verilen tura başlayan bisikletseverler, her türlü bağımlılığın önüne geçilmesi için doğa ile iç içe ve hareketli bir yaşamın her bireyin hayatında olması gerektiği mesajını verdiler.

Yeşilay Kırıkkale Şube Başkanı Yusuf Çalık etkinlikte yaptığı konuşmada, “Bizim bu programı yapmamızdaki en büyük, en önemli amacımız, bir farkındalık oluşturmaktır. Bağımlılıklara karşı gençlerimizi temiz tutabilmek, bağımlılıklardan uzak tutabilmek, temiz bir gençlik, temiz bir ülke sayesinde geleceğimizi inşa etmek istiyoruz. Bu noktada farkındalık oluşturmak istiyoruz. Etkinliğe katılım sağlayan herkese teşekkür ederim.”

Kırıkkale Belediye Başkan Yardımcısı Recep Sefer de konuşmasında, “Yeşilay kamu yararına olan bu kutsal faaliyetini 104 yıldır devam ettiriyor. Çağımızın en önemli hastalıklarından uyuşturucu, alkol ve birçok kötü alışkanlıklardan uzak durarak zihnimizi ve bedenimizi arındırmanın yolunun spordan geçtiğini biliyoruz.” dedi.

Yeşilay Gençlik Komisyon Başkanı Zeliha Büşra Çakan da, “Gençler boşta kaldıklarında daha çok bağımlılığa itilebiliyor. Bu nedenle gençlerin boşta kalmaması için her türlü faaliyetlerde bulunuyoruz. Bugün de geleneksel 11. Yeşilay Bisiklet Turu’muz vardı. Sabahın ilk saatlerinde bu kadar ilgi ve yoğunluğun olması bizleri çok mutlu etti. Gençlerimizin nüfusu artıyor gittikçe. Ne kadar gençleri koruyabilirsek, neslimizi de o kadar koruyabiliriz. Bu nedenle gençlerin bu tür etkinliklere ilgi göstermesi, gençlerin bizlerle beraber olması bu yönüyle çok önemli.” ifadelerini kullandı.

Kırıkkale Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Aktaş ise, “Devletimizin sağlamış olduğu sportif anlamdaki destekleri mükemmel. Ve onu da gençliğin iyi bir şekilde kullanması gerekiyor. Devletimiz bütün imkanlarını sağlamış. Ama bir şekilde gençlik ona temas etmesi gerekiyor. Ederse de çok güzel şeyler olacağına inanıyoruz. Temas eden gençlerimiz de çok iyi bir şekilde değerlendiriyor ve mutlu olduklarına inanıyorum.” diye konuştu.

Etkinlik sonunda Kırıkkale Kızılay Şubesince bisiklet turuna katılanlara ve diğer davetlilere ikramlarda bulunuldu.

kirikkale-yesilay-bisiklet-turu-2 Kırıkkale'de Gençler Bağımlılığa Dikkat Çekmek İçin Pedal Çevirdi
kirikkale-yesilay-bisiklet-turu-3 Kırıkkale'de Gençler Bağımlılığa Dikkat Çekmek İçin Pedal Çevirdi
kirikkale-yesilay-bisiklet-turu-5 Kırıkkale'de Gençler Bağımlılığa Dikkat Çekmek İçin Pedal Çevirdi
kirikkale-yesilay-bisiklet-turu-6 Kırıkkale'de Gençler Bağımlılığa Dikkat Çekmek İçin Pedal Çevirdi
kirikkale-yesilay-bisiklet-turu-7 Kırıkkale'de Gençler Bağımlılığa Dikkat Çekmek İçin Pedal Çevirdi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!