Kırıkkale’de Gönüllü Öğretmen 5 Günde 225 Koruyucu Siperli Maske Üretti
Gündem 71 Editörü • 19 Nisan 2020 20:10
Kırıkkale’de Gönüllü Öğretmen 5 Günde 225 Koruyucu Siperli Maske Üretti

Kırıkkale’de bir orta okulda görev yapan gönüllü bir öğretmen, kendi evinde 5 günde 225 adet koruyucu siperli maske üretimi yapıyor.

Kırıkkale Merkez, Ahmet Sümer Ortaokulu Teknoloji Tasarım öğretmeni Murat Karartı, Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü iş birliğinde, Tüpraş’ın sağladığı malzemelerle kendi evinde korona virüs (Covid-19) salgınına karşı sağlık personeli için haftada yaklaşık 225 adet koruyucu siperli maske üretiyor.

Tüpraş’ın, şubat ayında resmi açılışını gerçekleştirdiği, 4 ildeki toplam 30 ortaokulda bulunan “Robotik Kodlama, Üç Boyutlu Modelleme, Üretim-Beceri” sınıflarında sağlık çalışanları için koruyucu siperli maske üretiliyor. Konu ile ilgili Tüpraş Kurumsal İletişim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ise; “Gönüllü öğretmenlerin, proje kapsamında okullara verilen 3D (üç boyutlu) yazıcılar ve gönderilen malzemelerle evlerinde veya sınıflarda ürettikleri ilk parti maskeler, Tüpraş yetkilileri tarafından İl Sağlık Müdürlüklerine teslim edilmeye başlandı. Koronavirüs sürecinin gelişimine ve ihtiyaca bağlı olarak maske üretiminin sürdürülmesi planlanıyor.” ifadelerine yer verildi.

Video:

Gündem 71 Özel Haber

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!