Kırıkkale’de Hafızlık Eğitimini Tamamlayan 14 Öğrenci İcazet Aldı
Gündem 71 Editörü • 8 Aralık 2023 21:26
Kırıkkale’de Hafızlık Eğitimini Tamamlayan 14 Öğrenci İcazet Aldı

Kırıkkale İl Müftülüğü koordinesinde düzenlenen Hacı Abdullah İpekçi Hafızlık Yatılı Kız Kur’an Kursunda hafızlığını tamamlayan öğrenciler için “Hafızlık İcazet Merasmi” düzenlendi.

İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının akabinde Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam eden programda konuşma yapan Sayın Valimiz Mehmet Makas “Bugün Kırıkkale’de kutlu bir gün, mübarek bir gün, bereketli bir gün. Bu bereketi bize yaşatan başta hafızlarımız olmak üzere onlara emek veren, onlar kadar bizim için kıymetli olan ailelerini ve onları yetiştiren hocalarımızı tebrik ediyorum. Allah her birini var etsin. Rabbim sayılarını tez zamanda artırsın. Öyle bir ecdadın torunlarıyız ki Saltuk Buğrahan ile beraber islamla müşerref olmuşuz. Ve o günden bu yana Allah ve Resulünün bize emanet ettiği Kur’an ve sünneti kendimize hedef edinerek bu istikamette yürümüşüz. Allah ve Resulünün izinden yürüyen bir milletin dünyaya hâkim olmama gibi bir durumu söz konusu dahi değil. Bugün hafızlık eğitimini tamamlayan 14 pırlanta gibi evladımızı, hocalarımızı, müftülüğümüzü, diyanet teşkilatımızı ve tabii en başta işin kahramanı hafızlarımızı tebrik ediyorum. Ailelerini tebrik ediyorum.” dedi.

Programın açılış konuşmasını yapan Kırıkkale İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar, “ İlimizde 138 Kur’an kursumuz bu kurslarımızda toplam 169 sınıfımız mevcut. Ayrıca dört tane hafızlık eğitimi veren yatılı Kur’an kursumuz bulunmaktadır. Bugün 14 kızımız hafız oldular. Çocuklarımızın hafız olmasında emeği geçen başta hocalarımıza, ailelerine ve devletimize canı gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlık Müşaviri Fatma Feyza Güner ise hafızlığın, Kur’an’ı Kerim’in sözle birlikte kalp ve zihinle muhafaza etmek olduğuna değinerek hafızlık eğitimini tamamlayan kızlarımızı tebrik etti.

Konuşmaların akabinde Vali Mehmet Makas’ın kurs öğreticilerine plaket ve hediye takdiminde bulunmasının ardından program sona erdi.

Programa Kırıkkale Valisi Mehmet Makas’ın yanı sıra, Diyanet İşleri Başkanlık Müşaviri Fatma Feyza Güner, il müdürleri, siyasi parti temsilcileri, din görevlileri, öğrenciler ve aileleri ile çok sayıda vatandaşımız katıldı.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!