Kırıkkale’de Hafızlık Eğitimini Tamamlayan Öğrenciler İçin ‘Hafızlık İcazet Merasimi’ Düzenlendi
Gündem 71 Editörü • 19 Haziran 2023 19:14
Kırıkkale’de Hafızlık Eğitimini Tamamlayan Öğrenciler İçin ‘Hafızlık İcazet Merasimi’ Düzenlendi

Kırıkkale İl Müftülüğüne bağlı Hz. Ali Hafızlık Yatılı Erkek Kur’an Kursu’nda eğitim alan 7 öğrenci için “Hafızlık İcazet Merasimi” düzenlendi.

Kırıkkale İl Müftülüğü Hz. Ali Yatılı Erkek Kur’an Kursu’ndan hafızlığını tamamlayan 7 öğrenci için “Hafızlık İcazet Merasimi” düzenlendi.

Kurs bahçesinde gerçekleştirilen törende Kur’an-ı Kerim okundu, ilahiler seslendirildi, salavatlar getirildi, dualar edildi.

kirikkale-hafiz-icazet-toreni-2 Kırıkkale'de Hafızlık Eğitimini Tamamlayan Öğrenciler İçin 'Hafızlık İcazet Merasimi' Düzenlendi

Programa katılan ve açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar, konuşmasında hafızlığın ve hafızlık eğitiminin önemine değinerek; “Hafızlık eğitimi hafızlığını bitiren yavrularımız için bundan sonraki hayatlarına yön verme açısından çok önemli bir adımdır. Hafızlık herkese nasip olmayacak bir olgudur, ilimdir. Bu çocuklarımız birer canlı Kur’an misali aramızda olacak ve gelecek nesillere örnek olacaklardır. Yavrularımızın kursa başladığı ilk günden itibaren emeklerini esirgemeyen hocalarımıza, ailelerine ve bu mutlu günlerinde törene katılarak onların yanında bulunan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

kirikkale-hafiz-icazet-toreni-3 Kırıkkale'de Hafızlık Eğitimini Tamamlayan Öğrenciler İçin 'Hafızlık İcazet Merasimi' Düzenlendi

Program sonunda yapılan duanın ardından hafızlığını bitiren öğrencilere değişik hediyeler verildi ve ikramda bulunuldu.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!