Kırıkkale’de Halk Eğitimi Çalışanları Depremzedeler İçin Giysi Üretiyor
Gündem 71 Editörü • 12 Şubat 2023 11:56
Kırıkkale’de Halk Eğitimi Çalışanları Depremzedeler İçin Giysi Üretiyor

Kırıkkale’nin Yahşihan Halk Eğitimi Merkezi çalışanları tarafından depremzedeler için uyku tulumu, battaniye, polar, mont, şapka ve çeşitli giysilerin üretimine başlandı.

Halk eğitimi merkezinin atölyelerinde gönüllü öğretmenler, usta öğretici ve kursiyerler tarafından üretilen ve özenle hazırlanan giysiler deprem bölgelerindeki depremzede vatandaşlara ulaştırılıyor.

6 Şubat tarihinde saat 04.17’de merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7,7 şiddetinde ve aynı gün saat 13,24’de Elbistan merkezli 7,6 şiddetinde meydana gelen ve birçok ilde etkisini gösteren depremle ilgili Türkiye 7’den 70’e tek yürek oldu.

Yaşanan deprem felaketinin ardından devletin tüm kurumları yaraların bir an önce sarılması için seferber olmuş durumda.

Deprem nedeniyle yaşanan hayat şartları ve bölgedeki soğuk havanın da hayatı olumsuz yönde etkilemesi nedeniyle çadır kentlerde kalan depremzedelerin giysi ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Yahşihan Halk Eğitimi Merkezi gönüllüleri seferber oldu. Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu’nun talimatıyla battaniye, mont, şapka, atkı, uyku tulumu, pantolon, şal, çocuk eşofmanı gibi çeşitli üretimler yapılmaya başlandı.

Öte yandan bay, bayan, çocuk iç çamaşırları, bebek önlükleri, bebek şapkaları, biberonlar, bebek bezi, hijyen kitleri, bay bayan yatak pijama takımları, bebek ve çocuklar için uyku tulumları da temin edilerek bölgeye gönderildi.

İmalatı yapılan giysi malzemeleri talep edildikçe deprem bölgelerine sevkiyatları sağlanıyor.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!