Kırıkkale’de Hava Sıcaklıkları Düşüyor ve Yağışlı Hava Geliyor!
Gündem 71 Editörü • 18 Eylül 2022 16:54
Kırıkkale’de Hava Sıcaklıkları Düşüyor ve Yağışlı Hava Geliyor!

Yağış beklenen Kırıkkale’de önümüzdeki hafta sonunun ardından sonbahara geçilecek. Salı günü yağacak yağmurun ardından sıcaklıklar hissedilir derecede düşecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan uyarıda;

Son günlerde yurt genelinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 6 ila 10 derece üzerinde olduğu yağışsız bir hava etkili olmaktadır. Ancak sıcaklıkların, yarın (19.09.2022 Pazartesi) kuzey kesimlerden (Marmara, Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeyi) başlamak üzere kademeli olarak düşerek, hafta ortasından itibaren yağışlarla birlikte tüm yurtta hissedilir derecede azalacağı ve mevsim normallerinin altına gerileyeceği tahmin ediliyor.

Hafta ortasına kadar kuzey kesimler ağırlıklı olmak üzere yerel olarak görülecek olan sağanak şeklindeki yağışların, haftanın ikinci yarısında kuzey ve iç kesimlerde yer yer kuvvetli olmak üzere hemen hemen tüm yurtta görülmesi bekleniyor.

Serin ve yağışlı havanın önümüzdeki hafta başına kadar etkili olacağı, hava sıcaklıklarının ise kuzey, iç ve batı bölgelerde mevsim normallerinin 4 ila 9 derece altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Ani sıcaklık değişimleri ve kuvvetli meteorolojik hadiseler ile ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınlayacağı hava tahmin raporları ve meteorolojik uyarıların dikkatle takip edilmesi önem arz etmektedir.

KIRIKKALE’YE SONBAHAR GELİYOR

Öte yandan Kırıkkale yarın yeni haftaya 30 derece ile başlayacak. Salı günü yağış başlayacak. Meteoroloji sitesinden edinilen bilgiye göre, kuvvetli yağmurla beraber Kırıkkale’de sıcaklıklar hissedilir derece düşecek. Akşamları ise hava sıcaklıklarının 9-15 derecede seyretmesi bekleniyor. Önümüzdeki hafta sonunun ardından ise sonbahar geliyor. Kışlık kıyafetlere geçiş başlayacak.

İŞTE ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA HAVA DURUMU

pazartesi-19-9-2022-hava-durumu-1 Kırıkkale'de Hava Sıcaklıkları Düşüyor ve Yağışlı Hava Geliyor!
sali-20-9-2022-hava-durumu Kırıkkale'de Hava Sıcaklıkları Düşüyor ve Yağışlı Hava Geliyor!
carsamba-21-9-2022-hava-durumu Kırıkkale'de Hava Sıcaklıkları Düşüyor ve Yağışlı Hava Geliyor!
persembe-22-9-2022-hava-durumu Kırıkkale'de Hava Sıcaklıkları Düşüyor ve Yağışlı Hava Geliyor!
cuma-23-9-2022-hava-durumu Kırıkkale'de Hava Sıcaklıkları Düşüyor ve Yağışlı Hava Geliyor!

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!