Kırıkkale’de Hekimler İş Bıraktı Hastaneler Boş Kaldı
Gündem 71 Editörü • 17 Şubat 2022 16:47
Kırıkkale’de Hekimler İş Bıraktı Hastaneler Boş Kaldı

Kırıkkale’de hekimlerin iki günlük iş bırakma eylemi başladı, hastaneler boş kaldı

Kırıkkale’de görev yapan hekimler özlük haklarında iyileştirme yapılması ve cari gider ödeneklerinin artırılması talebiyle iş bırakma eylemi yaptı.

SADECE ACİL SERVİSLER HASTA KABUL ETTİ

Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nde görev yapan hekimler ana bina önünde bir araya gelerek, iki gün boyunca iş bırakacaklarını duyurdular. Hekimlerin iş bırakması ile birlikte hastane koridorları boş kaldı, sadece acil servisler hasta kabul etti. Hastanede görevli tüm hekimler adına açıklamalarda bulunan İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Serhat Sekmek, Türkiye genelinde, hekim sendikalarının aldığı karar doğrultusunda 17 – 18 Şubat tarihlerinde hekimler iş bırakma kararı aldığını söyledi.

MUTSUZUZ VE ŞİKAYETÇİYİZ

Son iki senedir mevcut sağlık sorunlarının üzerine Covid-19 pandemisi de eklenerek çalıştıklarını ve giderek iş yüklerinin arttığı bir süreç olduğunu söyleyen Dr. Sekmek, “Bu süreç hem hastalar hem hekimler için zarar verici bir hale geldi. Biz hekimler hastalarımıza, randevu süreleri sebebiyle gerektiği kadar vakit ayıramamaktan, şiddet tehdidi ile yaşamaktan, özlük haklarımızın kaybından, aldığımız maaşa kıyasla karşılamayacak tazminat miktarından aldığımız büyük sorumluluğa karşın aldığımız düşük maaşlardan, emeklilikte dahi çalışmaya mecbur olmaktan, mesleğimizin değersizleştirilmesinden ve giderek daha değersiz hissetmekten mutsuzuz ve şikayetçiyiz”

MUTSUZ DOKTOR MUTSUZ HASTA DEMEKTİR

‘Mutsuz doktor mutsuz hasta demektir’ diye sözlerine devam eden Dr. Serhat Sekmek, “Hekimlerin problemleri sadece bir meslek grubun problemi olmaktan ziyade daha çok halk sağlığı problemi haline gelmiştir. Kısacası bu iş bırakma eyleminin amacı ideal bir sağlık sistemini; hastalarımızın, diğer sağlık çalışanlarının ve hekimlerimizin mutluluğunu, en iyi sağlık hizmetlerinin alınıp verilmesini ülkemize kazandırmaktır. Bizi destekleyen hastalarımıza ve tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederiz” dedi.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!