Kırıkkale’de Hekimler İş Bıraktı
Gündem 71 Editörü • 14 Mart 2022 14:53
Kırıkkale’de Hekimler İş Bıraktı
Kırıkkale Haber

Türkiye genelinde 3 günlük iş bırakma eylemine, Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nde görevli Hekim Sen’e bağlı üye doktor ve sağlık çalışanları da eyleme katılarak iş bıraktı.

Türkiye’deki sağlık sorunlarına dikkat çekmek için Türkiye’nin bazı illerinde ve Kırıkkale’de kamuda çalışan doktorlar 14 Mart Tıp Bayramı ile beraber 3 gün boyunca iş bıraktı.

kirikkale-hekimler-is-birakti-02 Kırıkkale'de Hekimler İş Bıraktı

Türkiye’deki doktor ve sağlık çalışanları meslek örgütleri; meslek yasasındaki sorunlar, sağlıkta şiddet yasasına dair beklentiler ve maddi yetersizlikler sebebiyle 14, 15 ve 16 Mart günleri iş bırakma eylemi kararı almıştı.

YARIN HASTANEYE GİDECEKLER DİKKAT!

Kırıkkale’de Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık Sosyal Hizmetler Sendikası (Hekim Sen) üyesi sağlık personeli iş bırakma eylemi başlattı.

kirikkale-hekimler-is-birakti-03 Kırıkkale'de Hekimler İş Bıraktı

Hekimsen Kırıkkale Temsilcisi Dr. Neslihan Şebin, Yüksek İhtisas Hastanesi poliklinik girişinde basın açıklaması düzenleyerek; Hekimler bugün maddi ve manevi olarak huzursuz, yorgun ve tükenmiş. Bu nedenle bağlı olduğumuz sendika adına 14 Mart Tıp Bayramı ile başlayıp 15-16 Mart günlerinde devam edecek olan grev kararına uyuyoruz. Unutulmamalı ki sağlıklı, mutlu ve refah bir toplumun yolu sağlıklı hekimlerden geçer. Son olarak açık açık belirtmekte fayda görüyoruz ki bizler her daim hekim olmaktan onur duyuyoruz. Covid-19 salgını döneminde hayatını kaybeden tüm hekim ve sağlık çalışanlarına rahmet diliyoruz.” şeklinde konuştu.

Hekim Sen’e bağlı üye doktor ve sağlık çalışanları basın açıklamasından sonra dağıldı.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!