Kırıkkale’de İhtiyaç Sahipleri İçin Kermes Düzenlendi
Gündem 71 Editörü • 24 Ekim 2022 19:45
Kırıkkale’de İhtiyaç Sahipleri İçin Kermes Düzenlendi

Kırıkkale İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Kırıkkale Şubesi İl Kadın Kolları organizesinde Kur’an kursları ve ihtiyaç sahipleri yararına kermes düzenlendi.

Kırıkkale Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Kırıkkale Şubesi Kadın Kolları organizesinde Kur’an kursları ve ihtiyaç sahipleri yararına kermes düzenlendi.

Merkez Nur Camii, Çarşı Camii, Yeni Mahalle Camii, Nokta Camii, Atatepe Camii ve Bağış Camii avlusunda düzenlenen kermeslerde ziyaretçiler hem öğrencilere hem de ihtiyaç sahiplerine destek olmanın mutluluğunu yaşadı.

Kermesin açılışına katılan Kırıkkale İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar, elde edilecek gelirin Kur’an kursları ihtiyaçları için kullanılacağını ifade ederek şöyle konuştu:

“Bugün burada Kırıkkale İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Kolları ile birlikte bir kermes düzenlemiş bulunuyoruz. Başta hemen şunu ifade edeyim ki bu kermeste emeği geçen bütün vatandaşlarımıza, din görevlilerimize, Kur’an kursu hocalarımıza canı gönülden teşekkürlerimi arz ediyorum. Bu kermesin amacı ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız, 4-6 Yaş ve ihtiyaç odaklı Kur’an kurslarımız içindir. Bu kermesin geliri inşallah buralara harcanacaktır. Ben yardımlarınızdan ve çalışmalarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Kermesimizin hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum.”

Açılış duasını İl Müftü Yardımcısı Dr. Ali Ünal’ın yaptığı kermeste gözleme, sarma, tatlı, pasta, börek ve çeşitleri satışa sunuldu.

Diyanet Haber

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!