Kırıkkale’de İl ve İlçe Hastanelerine Atanan 41 Doktor Hasta Kabulüne Başladı
Gündem 71 Editörü • 23 Kasım 2022 20:00
Kırıkkale’de İl ve İlçe Hastanelerine Atanan 41 Doktor Hasta Kabulüne Başladı

Geçtiğimiz günlerde Kırıkkale’deki hastanelere ataması gerçekleştirilen 41 yeni doktor hasta kabulüne başladı.

İLİMİZİN DOKTOR SORUNUNU BÜYÜK ÖLÇÜDE ÇÖZDÜK

AK Parti Kırıkkale Milletvekili Av. Ramazan Can, kent genelinde doktor açığının giderilmesi için Sağlık Bakanlığına talepte bulundu. Sağlık Bakanlığı tarafından da Kırıkkale geneline farklı branşlarda 41 yeni doktor ataması yapıldı. Milletvekili Ramazan Can, bu atamayla birlikte Kırıkkalelilerin sıkça talepte bulunduğu Nefroloji polikliniği sorununu da Yüksek İhtisas Hastanesi’nde çözüldüğünü söyleyerek, “Böylece ilimizin doktor sorununu büyük ölçüde çözmüş oluyoruz. Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ve Bakan Yardımcımız Sayın Halil Eldemir’e teşekkür ederiz”

DOKTORLAR HASTA KABULÜNE BAŞLADI

Yüksek İhtisas Hastanesine atanan yeni doktorların hasta kabulüne başladığını söyleyen Hastane Başhekimi Op. Dr. Yusuf Albayrak, bölgenin sağlık hizmetine cevap veren bir hastane olabilmek adına titizlikle çalıştıklarını kaydetti. Yüksek İhtisas Hastanesi olarak Kırıkkale ve çevre illere hizmet ettiklerini belirten Başhekim Albayrak, “Modern binamız ve tecrübeli hekimlerimizle vatandaşlara en iyi sağlık hizmetini vermek adına çalışmalar yürütüyoruz. Bakanımız Sayın Fahrettin Koca, Bakan Yardımcımız Sayın Halil Eldemir’e ve Kırıkkale Milletvekilimiz Sayın Ramazan Can’a teşekkür ederiz”

41 HEKİM GÖREVE BAŞLADI

Bahşılı Toplum Sağlığı Merkezi’ne 1, Delice Devlet Hastanesi’ne 3, İl Ambulans Servisi Komuta Kontrol Merkezi’ne 1, Karakeçili İlçe Devlet Hastanesi’ne 1, Keskin İlçe Devlet Hastanesi’ne 10, Keskin Toplum Sağlığı Merkezi’ne 1, Sulakyurt İlçe Devlet Hastanesi’ne 1, Kırıkkale Üniversitesi’ne 3, Yüksek İhtisas Hastanesi’ne 15, 2 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’na 1, Yüksek İhtisas Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı 1, Yüksek İhtisas Hastanesi Nefroloji Uzmanı 1, Yüksek İhtisas Hastanesi Ortapedi ve Travmatoloji Uzmanı 1 ve Yüksek İhtisas Hastanesi Acil Tıp Uzmanı 1 olmak üzere toplam 41 hekim görevlerine başladı.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!