Kırıkkale’de Jandarma’dan İki Ayrı Uyuşturucu Operasyonu, Bin 384 Adet Hap Ele Geçirildi
Gündem 71 Editörü • 28 Ocak 2024 18:58
Kırıkkale’de Jandarma’dan İki Ayrı Uyuşturucu Operasyonu, Bin 384 Adet Hap Ele Geçirildi

Kırıkkale’de Jandarma ekipleri kentin dört bir yanında uyuşturucu ile mücadele operasyonlarına devam ediyor.

Bu kapsamda son yapılan iki ayrı operasyonda toplamda bin 384 adet sentetik ecza hap ele geçirilirken iki şüpheli tutuklandı.

Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığı tarafından ilk operasyon ile ilgili yapılan açıklamada; “Kırıkkale İl J.K.lığınca 27.01.2024 günü Yahşihan ilçesi YHT kontrol noktasında uyuşturucu ile mücadele kapsamında icra edilen arama faaliyetinde; R.A ve F.G isimli şahısların aracında yapılan kontrolde; 222 adet Sentetik Ecza Hap ele geçirilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek alınan talimatlar doğrultusunda iki şüpheli hakkında adli tahkikata başlanılmıştır.” ifadelerine yer verilirken,

Diğer operasyon ile ilgili yapılan açıklamada ise; “Kırıkkale İl J.K.lığınca ilimiz genelinde uyuşturucu madde satıcılarına yönelik yapılan çalışmalar kapsamında 27.01.2024 günü Karakeçili ilçesinde icra edilen faaliyette 26 …. Plakalı araç ile araç içerisinde bulunan M.K.(E-25) Ve B.E.(E-21) isimli şüphelilerin üzerinde ve araçlarında yapılan kontrolde; 1162 Adet Sentetik Ecza Hap ele geçirilmiştir. Olay ile ilgili olarak gözaltına alınan şüpheliler 28.01.2024 tarihinde çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştır.” ifadelerine yer verildi.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!