Kırıkkale’de Kadın Çiftçi 5 Hayvan İle Başladı 50’ye Çıkardı
Gündem 71 Editörü • 16 Ekim 2022 19:39
Kırıkkale’de Kadın Çiftçi 5 Hayvan İle Başladı 50’ye Çıkardı

Kırıkkale’de Tarım ve Orman İl Müdürü Sırrı Yılmaz, ‘’15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü” nedeniyle kadın çiftçileri ziyaret etti.

5 HAYVAN İLE BAŞLADI 50’YE ÇIKARDI

Bahşılı ilçesi Halim Şenses mahallesinde hayvancılık işletmesi bulunan ve Genç Çiftçi projesi kapsamında 5 adet büyükbaş hayvan ile başlayarak işletmesini 50 başa çıkaran Sevgi Akgün’ü ziyaret eden Yılmaz, işletmesini büyütmesinden dolayı Sevgi Akgün’ü tebrik ederek Dünya Kadın Çiftçiler gününü kutladı.

TARIM VE ORMAN İL MÜDÜRÜ YILMAZ’DAN DÜNYA KADIN İŞÇİLER GÜNÜ ZİYARETLERİ

Sırrı Yılmaz ziyaretine sırayla Delice ilçesinde kurulan S.S. Delice Hünerli Eller Kadın Girişimci Üretim ve İşletme Kooperatifi’nde Kooperatif başkanı Suna Yalçın‘ın 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler gününü kutladı. Daha sonra Yahşihan İlçesi Kılıçlar Köyünde KOP projesi kapsamında desteklenen serada çiftçiliğe devam eden Serap Seymenoğlu ve Genç Çiftçi projesi kapsaminda küçükbaş hayvancılık işletmesi bulunan Nazife Meşe’yi ziyaret ederek Kadın çiftçilerin 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler gününü kutladı.

Yılmaz sohbetlerinde; kadın çiftçilerin üretime kattığı değerin ne kadar önemli olduğunu, üretime ve gıda güvenliğine, can güvenliğine, yaşam güvenliğine yaptıkları katkılardan dolayı ülke ekonomisine kattıkları değeri, yaptıkları işin emek ve fedakarlık gerektirdiğini, kanaatkalıkları ve çalışkanlıklarından dolayı tüm kadın çiftçiler nezdinde Serap hanıma, Nazife hanıma, Suna hanıma ve Sevgi hanıma teşekkürlerini iletti.

Bakanlık ve İl Müdürlüğü olarak görevlerinin, üretim yapmak isteyen herkesi, gerek teknik destek vererek gerekse Bakanlığın destekleri ve projeleri ile her zaman yanlarında olduklarını dile getirdi. Tüm üreticilere bol ve bereketli kazançlar dileyerek ziyaretlerini sonlandırdı.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!