Kırıkkale’de Karne Dağıtım Töreni Düzenlendi
Gündem 71 Editörü • 16 Haziran 2023 18:05
Kırıkkale’de Karne Dağıtım Töreni Düzenlendi
Kırıkkale Haber

2022-2023 eğitim öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla Kırıkkale Gazi İlkokulunda karne dağıtım töreni düzenlendi.

Törene, Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Millî Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Fethullah Güner, Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu ile beraberindekiler katıldı.

Öğrenciler, Vali Tekbıyıkoğlu ile Genel Müdür Güner’i okul girişinde çiçeklerle karşıladı.

Vali Tekbıyıkoğlu, Millî Eğitim Müdürü Telefoncu’dan eğitim öğretimle ilgili bilgi aldı.

Sınıflarda öğrencilerle bir araya gelen Tekbıyıkoğlu, beraberinde Genel Müdür Güner ve Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, öğrencilerin karne, belge ve hediyelerini verdi.

Kent genelinde 51 bin öğrencinin karne sevinci yaşayarak tatile girdiğini belirten Tekbıyıkoğlu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Bugün çok özel bir gün, karne günü. Örgün eğitimin ara verildiği, çocukların tatile başladığı bir dönem. Şehrimizde bugün 51 bin öğrencimiz ilk ve orta dereceli 236 okulumuzda aileleriyle birlikte karne sevinci yaşadılar.” dedi.

Deprem bölgesinden gelerek Kırıkkale’de karne sevinci yaşayan öğrencilerin de olduğunu hatırlatan Tekbıyıkoğlu, şunları söyledi:

“Deprem bölgesinden misafir öğrencilerimiz de vardı. Biraz önce birkaç tanesine karnesini verdik. Karneleri çok başarılıydı. Demek ki çocuklarımız çok daha hızlı adapte olabiliyor. Buradan 51 bin öğrencimizi ayrı ayrı tebrik ediyor ve iyi tatiller diliyorum. Tatilin hakkını vermelerini temenni ediyorum. Bir yandan da şu ana kadar biriktirdiklerini, okulda elde etmiş oldukları kazanımları kolay unutmamalarını temenni ediyoruz. Hem öğretmenlerimiz, hem ebeveynler, hem de öğrenciler tarafından güzel bir sonuç ortaya çıkmış oldu.”

Öğrencilerin bundan böyle daha güvenli okullarda eğitim görmeye devam edeceklerini hatırlatan Tekbıyıkoğlu, şunları kaydetti:

“Bizler bu eğitim öğretim sezonunda okullarımızın çok daha güvenilir okullar olması için bütün eksikleri giderdik. Tadilat ve büyük onarımla ilgili yapılacak bütün işlemler tamamlanmış durumda. Çocuklarımız çok daha sağlıklı, çok daha güvenli okullarda eğitim öğretimlerine devam edecek. Tekrar bu eğitim öğretim sezonunun hem öğrencilerimize, hem velilerimize hem de eğitim kadromuza hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Karne dağıtımında öğrencilerle Vali Tekbıyıkoğlu ve beraberindekiler arasında gülümseten diyaloglar yaşandı.

Törene, Millî Eğitim Müdür Yardımları Hamza Aygün ve Serkan Akpınar ile şube müdürleri de eşlik etti.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!