Kırıkkale’de Kaynakçılara Yeterlilik Sınavı Yapıldı
Gündem 71 Editörü • 22 Ocak 2024 17:02
Kırıkkale’de Kaynakçılara Yeterlilik Sınavı Yapıldı
Kırıkkale Haber

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası ile TOBB MEYBEM işbirliğinde Çelik Kaynak Seviye 3 Mesleki Yeterlilik Sınavı düzenlendi.

Alınması Zorunlu Mesleki Yeterlilik Belgeleri kapsamında yer alan Kaynakçılık Belgesi için Kırıkkale Ticaret ve Sanayi odası ile TOBB MEYBEM işbirliğinde Çelik Kaynak Seviye 3 Mesleki Yeterlilik Sınavı düzenlendi.

TSO’ya ait Mesleki Eğitim Merkezinde teorik ve pratik olmak üzere 2 aşamada gerçekleştirilen sınava 16 kişi katıldı. Sınav öncesi adaylara sınavın konusu olan argon ve elektro ark kaynakları hakkında bilgi verildi.

Birçok alanda olduğu gibi kaynakçılık alanında da belirli yasal çerçeveler içerisinde yalnızca belirlenen yeterliliğe sahip kişilerin faaliyet gösterebilmeleri adına MEYBEM ile Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile gerçekleştirilen sınavla ilgili değerlendirmede bulunan KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, mesleki yeterlilik belgesinin gerekliliğine dikkat çekti. Varlı Kırıkkale TSO ve MEYBEM işbirliğinde düzenlenen sınavlarda 71 ayrı alanda mesleki Yeterlilik Belgesi verildiğini, başvuruların Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odasında alındığını hatırlattı.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!