Kırıkkale’de Kendisini Polis Olarak Tanıtarak Dolandırcılık Yapan Şahıs Tutuklandı
Gündem 71 Editörü • 4 Kasım 2023 13:10
Kırıkkale’de Kendisini Polis Olarak Tanıtarak Dolandırcılık Yapan Şahıs Tutuklandı

Kırıkkale’de telefonda kendisini polis olarak tanıttığı kişiyi, 500 dolar, 5 bin 500 TL ile 7 adet 120 gram ağırlığındaki altın bilezikle dolandırdığı belirlenen şüpheli, Ankara’da yakalandı.

Şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, kendisini polis olarak tanıtan 20 yaşındaki şüpheli A.K., telefon aramasında ikna yolu ile 46 yaşındaki A.A’dan kendisine ait maddi birikiminin fotoğrafını istedi.

Şüpheli A.K., ev adresini de isteyerek bir polisin geleceğini, altınları ve parayı ona vermesi gerektiğini söyledi.

A.A., kendisini polis olarak tanıtan kişiyi ikametinin bulunduğu sokak üzerinde gördü ve 500 dolar, 5 bin 500 TL ile 7 adet 120 gram ağırlığındaki altın bilezikleri teslim etti.

Daha sonra dolandırıldığını anlayan A.A., polise ihbarda bulundu.

Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, A.A’nın ifadeleri doğrultusunda şüpheli A.K’nın yakalanması için çalışma başlattı.
Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) görüntülerini incelemeye alan ekipler, şüphelinin Ankara’ya gittiğini tespit etti. Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleriyle ortaklaşa yürütülen operasyonla şüpheli yakalanarak Kırıkkale’ye getirildi.

Şahsın üzerinde yapılan aramada, 1 telefon, 12 bin 683 dolar, bin 148 avro, bin 125 TL, 2 altın bilezik, 7 altın yüzük, 4 çift küpe, 4 kolye ele geçirildi.

Şüpheli A.K, emniyetteki işlemlerin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

kirikkale-kendisini-polis-olarak-tanitan-sahis-yakalandi-2 Kırıkkale'de Kendisini Polis Olarak Tanıtarak Dolandırcılık Yapan Şahıs Tutuklandı
kirikkale-kendisini-polis-olarak-tanitan-sahis-yakalandi-3 Kırıkkale'de Kendisini Polis Olarak Tanıtarak Dolandırcılık Yapan Şahıs Tutuklandı

Anadolu Medya

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!