Kırıkkale’de Koronavirüs Denetimleri Aralıksız Olarak Devam Ediyor
Gündem 71 Editörü • 25 Ağustos 2020 18:48
Kırıkkale’de Koronavirüs Denetimleri Aralıksız Olarak Devam Ediyor

Kırıkkale Valiliği Filyasyon Ekipleri ve Kırıkkale Belediyesi Zabıta ekipleri koronavirüs denetimlerini aralıksız olarak sürdürüyor.

Kırıkkale Valiliği tarafından oluşturulan İl Salgın Denetim Ekipleri, 334 kişilik Filyasyon Ekibi ve Kırıkkale Belediyesi Zabıta ekipleri kontrollerine devam ediyor.

Ekipler vatandaşların yoğunluk oluşturduğu alanlarda, işyerlerinde ve cafelerde maske, mesafe ve hijyen denetimlerini gerçekleştirerek, kurallara uyulması konusunda vatandaşları uyarırken, tedbirleri gevşeten işyerleri hakkında ise tutanak tuttu. Vatandaşların ilk günlere oranla tedbirlere uyduğu, özellikle maske hususunda titizlik gösterdiği gözlemlendi. 

Zabıta ekiplerinin maske, mesafe ve temizlik konusunda gerçekleştirdiği denetimlerini aralıksız sürdüreceğini belirten Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, tedbirlerin gevşetilmesi durumunda ise sonuçlarının ağır olacağının altını çizdi. Belediye Başkanı Saygılı “Maske, mesafe ve hijyen denetimlerimiz aralıksız devam ediyor. Tüm Kırıkkale olarak el ele verirsek virüsü yenebiliriz. Gözlemlediğimiz vatandaşlarımızda ki duyarlılığın her geçen gün arttığı yönünde. Lütfen, tehlike geçinceye kadar hep birlikte mücadele edelim. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına dikkat edelim.” dedi.

Konu ile ilgili Kırıkkale Valiliği sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ise; “COVID-19 ile mücadele kapsamında; tedbir, denetim ve bilgilendirme faaliyetlerimiz İl Salgın Denetim Ekiplerimizce yoğun bir biçimde sürdürülüyor. Riski azaltmak için kurallara uyalım, tedbiri elden bırakmayalım.” ile “Valiliğimizce oluşturulan 334 kişilik Filyasyon Ekibimiz kontrollerini sürdürüyor. Lütfen! kendinizin ve başkalarının sağlığını riske atmayın.” ifadelerine yer verildi.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!