Kırıkkale’de Koronavirüs Önlemleri Sürüyor
Gündem 71 Editörü • 8 Nisan 2020 00:00
Kırıkkale’de Koronavirüs Önlemleri Sürüyor

Kırıkkale’de coronavirus (Covid-19) tedbirleri kapsamında Kırıkkale Valiliği ile Kırıkkale Belediyesi tarafından alınan önlemler devam ediyor.

Çin’in Hubey eyaletine bağlı Wuhan kentinde ortaya çıkan, Türkiye dahil birçok ülkede etkisini gösteren korona virüs (Covid-19) salgının hızla yayılmasının ardından Kırıkkale Valiliği ile Kırıkkale Belediyesi tarafından kent geneli ve ilçelerde üst düzey önlemler alınıyor.

Kırıkkale’de Valiliği ve Belediye tarafından, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında dün başlatılan 50 bin maskenin ücretsiz dağıtımı sonrası açıklama yapan Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, “Pazarlarda, marketlerde, toplu taşıma araçlarında artık maske takmak zorunlu. Vatandaşlarımızdan da zorunlu hallerde dışarı çıktıklarında maske takmalarını özellikle istiyoruz. Ayrıca Sağlık Bakanımızın yaptığı uyarıları da dikkate alarak sosyal mesafeyi korumalarını özellikle rica ediyoruz” dedi.

Kırıkkale Belediyesi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımlarda ise Korona Virüs tedbirleri kapsamında mahallerimizde dezenfekte ve yıkama çalışmalarının 24 Saat devam ettiği, her gece Semt pazarlarının kurulduğu alanları titizlikle temizlenerek, cadde ve sokaklar dezenfekteli suyla yıkandığı belirtildi.

Konu ile ilgili Kırıkkale Valiliği sosyal medya hesabından yapılan paylaşımlarda ise Vefa Sosyal Destek Grubu ekiplerinin 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak İçin çalışmalarına devam ettiği belirtilerek; “Ekonomik İstikrar Kalkani Destek Paketi çerçevesinde düzenli sosyal yardım alan hanelere tanımlanan 1000 TL destek ödemesi ve 2022 Kanun kapsamında yaşlı ve engelli maaşları ödemeleri vatandaşlarımıza Vefa Sosyal Destek Grubu görevlilerince evlerinde ödeniyor.” ifadelerine yer verildi.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!