Kırıkkale’de Koronavirüs Tedbirleri Kapsamında Kamuda Yiyecek İçecek İkramları Durduruldu
Gündem 71 Editörü • 26 Ağustos 2020 20:03
Kırıkkale’de Koronavirüs Tedbirleri Kapsamında Kamuda Yiyecek İçecek İkramları Durduruldu
Kırıkkale Haber

Kırıkkale’de Koronavirüs (Covid19) tedbirleri kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarda her türlü yiyecek içecek (paketli su servisi hariç) ikramlarının durdurulması kararı alındı.

Konu ile ilgili Kırıkkale Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

İl Hıfzıssıhha Kurulu Meclisi 26.08.2020 tarihinde Kırıkkale Valisi Yunus SEZER Başkanlığında isim ve imzaları bulunan üyelerin katılımı ile toplanarak aşağıdaki karar alınmıştır.

25.08.2020 tarih ve 13677 sayılı İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün Genelgelerine istinaden;

1. İlimiz Kamu kurum ve kuruluşlarında yemekhane hizmetleri hariç olmak üzere kişilere (personel, ziyaretçi ya da hizmet almak için bulunan vatandaşlarımız da dahil) yapılacak her türlü yiyecek-içecek (paketli su servisi hariç) ikramının durdurularak 26.08.2020 tarihinden itibaren uygulanmaya başlanılmasına,

Konu hakkında gerekli hassasiyetin gösterilerek uygulamanın yukarıda belirtilen çerçevede eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesinin sağlanması, tedbirlere uymayanlarla ilgili Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282 nci gereğince idari para cezası verilmesine, aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına, Oy birliği ile karar verilmiştir.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!