Kırıkkale’de Kumanda İle Kontrol Edilen Çift Takograflı Tır Yakalandı
Gündem 71 Editörü • 21 Ekim 2021 08:17
Kırıkkale’de Kumanda İle Kontrol Edilen Çift Takograflı Tır Yakalandı

Kumanda ile kontrol edilen çift takograflı tır, Kırıkkale’de yakalandı.

43 ilin bağlantı noktası Kırıkkale’de kumanda ile takografı kontrol edilen oksijen gazı yüklü tır, polis ekiplerince yakalandı.

Yapılan incelemenin ardından özel düzenekli takograf araçtan sökülerek araç sahibine 10 bin 190 lira para cezası uygulandı.

kirikkale-cift-takografli-tir-yakalandi-2 Kırıkkale'de Kumanda İle Kontrol Edilen Çift Takograflı Tır Yakalandı

Alınan bilgiye göre, bir tırın takografında hile yapıldığı ve çeşitli düzenek kurulduğu ihbarını değerlendiren Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı polisi ekipleri, Ankara’dan Samsun’a giden sürücü H.B. idaresindeki oksijen gazı yüklü tırı, 43 ilin bağlantı noktası üzerinde bulunan Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü önündeki kontrol noktasında durdurdu.

kirikkale-cift-takografli-tir-yakalandi-4 Kırıkkale'de Kumanda İle Kontrol Edilen Çift Takograflı Tır Yakalandı

Araca binen ve bir süre karayolunda tırla test sürüşü yapan ekipler, takografın süre ve hız limitlerini göstermediğini belirledi. Bunun üzerine polis ekipleri takografın teknik incelenmesi için kentteki Yeni Sanayi Sitesi’ne götürerek bilirkişi tarafından araçta kontrol ve muayene yapıldı.

Takograf ustası tarafından yapılan incelemede, araca 2 takograf takılı olduğu ve uzaktan kumandalı bir düzenekle takografların kontrol edildiği anlaşıldı.

kirikkale-cift-takografli-tir-yakalandi-5 Kırıkkale'de Kumanda İle Kontrol Edilen Çift Takograflı Tır Yakalandı

Polis ekipleri, aracın kayıtlı olduğu firmaya, “Takograf veya taksimetre cihazlarını bozuk imal etmek veya bozulmasına vasıta olmak, bu durumdaki cihazları araçlarda kullanmak” suçundan 10 bin 195 lira para cezası uyguladı.

Araca takılan ilave takograf ve uzaktan kumandalı düzenek de söküldü.

kirikkale-cift-takografli-tir-yakalandi-3 Kırıkkale'de Kumanda İle Kontrol Edilen Çift Takograflı Tır Yakalandı

Araç sürücüsü ise ifadesi alınmak üzere ekiplerce polis merkezine götürüldü.

Kumandalı takograf sayesinde sürücünün yasal araç kullanma limitleri ve istirahat etme sürelerinin bu sayede gösterilmesine mani olunduğu öğrenildi.

Anadolu Medya

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!