Kırıkkale’de Kütüphane Haftası Çeşitli Etkinliklerle Kutlanıyor
Gündem 71 Editörü • 2 Nisan 2022 12:43
Kırıkkale’de Kütüphane Haftası Çeşitli Etkinliklerle Kutlanıyor

Bu yıl 28 Mart-3 Nisan tarihleri arasına denk gelen Kütüphane Haftası ülke genelinde oluğu gibi Kırıkkale’de kütüphanelerde çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından “Kütüphanede hayat var!” sloganı ile tanıtımı yapılan Kütüphane Haftası 28 Mart Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Tarihi Salon’da yapılan Açılış ve Ödül töreni ile başladı. Ülke genelindeki tüm kütüphanelerde eğitim, sanat, spor ve kültür gibi birçok alana yönelik çeşitli etkinliklerle kutlanması dikkat çekti.

Kütüphane Haftası Keskin İlçe Halk Kütüphanesi’nde de hafta boyu etkinliklerle kutlandı. Hafta açılışında Keskin Kaymakamı Sayın Tunahan Çil’in katılımıyla en çok kitap ödünç alan okurlara teşekkür belgesi ve hediyeler takdim edildi.

Haftanın ikinci gününde Keskin Anadolu Lisesi öğrencilerine kütüphaneci tarafından Kütüphane Tanıtım ve Oryantasyon Eğitimi verildi. Eğitimin ardından Keskin İlçe Halk Kütüphanesi’nin kütüphanecisi Taha Yavuzer tarafından Rahmi Pehlivanlı Konağı’nda öğrencilere gitar dinletisi yapıldı.

Kütüphane Haftası’nın üçüncü günü eğitimle ile sanatın, modern ile yöreselin bir araya getirildiği etkinlikler ile kutlandı. “Etkin Kütüphane” kapsamında Keskin Meslek Yüksek Okulu’ndan katılan üniversite öğrencilerine Hacı Taşan Kültür Merkezi’nde Bilgi Okuryazarlığı Eğitimi programı uygulandı. Ardından kütüphaneci tarafından gitarla ve Taşan Kardeşler ekibi ile öğrencilere müzik dinletisi yapıldı.

Kütüphane Haftası’nın dördüncü gününde Keskin Cumhuriyet İlköğretim Okulu 7. Sınıf öğrencileri öğretmenleri ile kütüphane ziyaretinde bulundu. Kütüphaneci tarafından kütüphane hakkında bilgi verildi. Ardından materyal bulma oyunu oynandı. Öğrencilerin oyunu çok beğendiği ve kütüphaneyi böyle daha iyi tanıdıkları gözlerden kaçmadı.

1 Nisan Pazartesi günü Keskin Vakıfbank Gaffar Okan Okulu’ndan Özel Eğitim öğrencilerinin katılımı ile okuma saati yapıldı. Etkinlik sonrasında Özel Eğitim öğrencilerine hediyeler verildi.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!