Kırıkkale’de Maaş ve İstihdam Garantili Okul, Öğrencilerini Bekliyor
Gündem 71 Editörü • 24 Ocak 2022 18:37
Kırıkkale’de Maaş ve İstihdam Garantili Okul, Öğrencilerini Bekliyor
Kırıkkale Haber

Haftada bir gün okulda eğitim ile maaş ve istihdam garantili mesleki eğitim merkezleri, öğrencilerine yeni imkanlar sunuyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yurt genelinde hayata geçirilen uygulama sayesinde haftada bir gün okulda eğitim ile maaş ve istihdam garantili mesleki eğitim merkezleri, öğrencilerine yeni imkanlar sunuyor.

Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesinde bulunan Mesleki Eğitim Merkezinde de yaş sınırı olmaksızın kayıtlarını yaptıran adaylar haftanın 4 günü iş yerinde çalışarak ve 1 gün de okulda eğitim alarak bin 276 lira maaş alma imkanı sağlanacak.

Millî Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi yaptığı açıklamada, Mesleki Eğitim Merkezinde sağlanan imkanlar sayesinde bireylerin önemli kazanımlar elde ettiklerini söyledi.

En az ortaokul mezunu olan her düzeyde eğitim alan kişilerin bu programdan yararlanabileceklerini belirten Tüfekçi, “Mesleki Eğitim Merkezimizde hayata geçirilen program sayesinde ortaokul eğitimi veya daha yüksek bir eğitimi tamamlayan herkes yaş sınırı olmaksızın merkezimize başvuruda bulunabilir. Kayıtlar 4 Şubat tarihine kadar devam ediyor. Mesleki Eğitim Merkezimize kayıt olanlar bin 276 lira tutarında alacakları maaşın yanı sıra öğrencilerin sağlık ve iş kazası sigortası da yine devlet tarafından yapılmaktadır.” dedi.

Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü İlker Akgün de, lise eğitimi gören öğrencilerin başka okuldan Mesleki Eğitim Merkezine nakil yaptırmaları halinde sene kaybı olmaksızın eğitimlerine devam edebileceklerini belirtti.

Akgün ayrıca, öğrencilerin eğitimleri sonunda hem kalfalık, hem ustalık belgesi hem de meslek lisesi diploması alacaklarını belirterek program hakkında daha detaylı bilgiler vermek için öğrencileri merkeze beklediklerini sözlerine ekledi.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!