Kırıkkale’de Marketlerde KDV İndirimi ve Şeker Stoğu Denetimi Yapıldı
Gündem 71 Editörü • 2 Nisan 2022 13:12
Kırıkkale’de Marketlerde KDV İndirimi ve Şeker Stoğu Denetimi Yapıldı

Kırıkkale Ticaret İl Müdürlüğü, defterdarlık ve zabıta müdürlüğü ekipleri Temel İhtiyaç ürünlerinde, KDV’nin indirilmesine ilişkin düzenleme ve Şeker stoğu denetimlerinde bulundu.

Konu ile ilgili Kırıkkale Ticaret İl Müdürü Seyfettin Çetiner sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi;

Ticaret İl Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde, Defterdarlık ve Zabıta Müdürlüğü işbirliğiyle, Temel İhtiyaç ürünlerinde, KDV’nin indirilmesine ilişkin düzenleme ve Şeker stoğu denetimleri kapsamında;
Haksız Fiyat Artışı -KDV- Stok denetimlerine genel ve yerel zincir marketlerde devam edilmektedir.

31.03. 2022 tarihinde 13 firmada 30 üründe, 01.04.2022 tarihinde 10 firmada 50 üründe denetim yapılmıştır. Yerel zincir marketlerin bugün yapılan denetimlerde yeni KDV düzenlemesine geçtiği görülmüştür. Şeker açısından herhangi bir stok sıkıntısına rastlanmamış raflarda mevcuttur.

Deftardarlık ve Zabıta işbirliğiyle Çevre Şehircilik İl Müdürlüğünün araç desteği verdiği denetimlere günlük devam edilecektir.

Ticari Reklam ve Haksız Ticari uygulamalar yönetmenliğine göre, KDV indirimini yansıttığını ifade etmesine rağmen söz konusu indirimlerin ürün fiyatlarına yansıtılmadığının tespit edilmesi halinde, indirimin yapılmadığını gösteren fiş, fatura ve tutanakla birlikte işlem yapılmak üzere Bakanlığımıza gönderilecektir.

seyfettin cetiner 01

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!