Kırıkkale’de Minik Öğrenciler Harçlıklarını Depremzedelere Bağışladı
Gündem 71 Editörü • 1 Mart 2023 22:12
Kırıkkale’de Minik Öğrenciler Harçlıklarını Depremzedelere Bağışladı

Kırıkkale’de Kur’an kursunda eğitim gören 4-6 yaş aralığındaki minik öğrencilerin bağışları duygulandırdı.

Kırıkkale Müftülüğüne bağlı Necati Nadiye Cesur Kur’an kursunda eğitim gören 4-6 yaş grubundaki öğrenciler, kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını depremde zarar gören akranlarına ulaştırılmak üzere bağışta bulundular.

6 Şubat tarihinde saat 04.17’de merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7,7 şiddetinde ve aynı gün saat 13,24’de Elbistan merkezli 7,6 şiddetinde meydana gelen ve 11 ilde yıkıcı etkisinin ardından Türkiye, 7’den 70’e tek yürek oldu. Deprem bölgesindeki yaraların bir an önce sarılması için bölgeye her türlü desteğin ulaştırılması için seferber olundu.

Bu kapsamda Kırıkkaleli minik öğrenciler de afetzedelere destek için aileleriyle birlikte kumbaralarında biriktirmiş oldukları harçlıklarını, Kur’an kursu öğreticisi Hatice Gözcü ve beraberindeki diğer görevlilerle birlikte Kırıkkale Müftüsü Hasan Hayri Yaşar’a teslim ettiler.

Öğrencilerden Hira Nur Bulut, kumbarasında biriktirdiği harçlıkla birlikte afetzede kardeşleri için yazdığı bir mektubu da görevlilere teslim etti.

Bulut mektubunda, “Ben 5 yaşındayım. Sizlere kumbaramı hediye etmek istiyorum. Mektubumu Kırıkkale’den sizlere gönderiyorum. Sizleri tanımıyorum ama çok seviyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun.” ifadelerini kullandı.

İl Müftüsü Yaşar, çocukların depremzede kardeşleri için vermiş oldukları harçlıkları alarak Türkiye Diyanet Vakfı Kırıkkale Şubesi görevlilerine teslim etti.

Minik öğrencilerle yakından ilgilenen Yaşar, burada yaptığı konuşmada öğrencilerin anlamlı davranışlarından dolayı büyük memnuniyet duyduğunu belirterek, “Kendileri küçük ama, yürekleri kocaman yavrularımızın gösterdikleri yardım seferberliği ve akranlarını düşünmeleri bizi çok duygulandırdı. Bu güzel duygu ve davranışlar çocuklarımız var olduğu sürece geleceğe güvenle bakıyoruz. Ben bu hassasiyetlerinden ötürü minik yavrularımıza, öğretmenlerine ve ailelerine teşekkür ediyorum. Allah hepsinden ebediyen razı olsun.” dedi.

Yaşar, merhametin ve duanın her çocuğun kalbinde yeşermesinin büyük önem taşıdığını da sözlerine ekledi.

kirikkale-minik-ogrenciler-harclik-bagisladi-4 Kırıkkale'de Minik Öğrenciler Harçlıklarını Depremzedelere Bağışladı
kirikkale-minik-ogrenciler-harclik-bagisladi-2 Kırıkkale'de Minik Öğrenciler Harçlıklarını Depremzedelere Bağışladı
kirikkale-minik-ogrenciler-harclik-bagisladi-3 Kırıkkale'de Minik Öğrenciler Harçlıklarını Depremzedelere Bağışladı

Anadolu Medya

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!