Kırıkkale’de Motosiklet ve Bisiklet Sürücülerine Reflektif Yelek Dağıtıldı
Gündem 71 Editörü • 26 Ağustos 2023 01:52
Kırıkkale’de Motosiklet ve Bisiklet Sürücülerine Reflektif Yelek Dağıtıldı

Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ile Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri “Kask Tak Hayatta Kal ve Yelek Giy Görünür Ol” uygulaması kapsamında motosiklet ve bisiklet sürücülerine yelek dağıtıldı.

Ekipler sürücülere kask kullanımı konusunda da uyarılarda bulundu.

Trafiği tehlikeye düşüren ve vatandaşların huzurunu bozan motosiklet sürücülerine yönelik polis ekiplerince gece saatlerinde uygulama başlatıldı.

Kentte gece saatlerinde trafik güvenliğini tehlikeye düşüren, gecenin ilerleyen saatlerinde cadde ve sokaklarda egzoz patlatarak rahatsız edici sesler çıkartan, park alanlarında, yürüyüş yollarında vatandaşların huzurunu bozan, aşırı hız yapan, kasksız, ehliyetsiz ve tescilsiz motosiklet sürücülerine yönelik polis ekiplerince uygulama yapıldı.

Ekipler farklı noktalarda güzergahtan geçen motosiklet sürücülerini bir bir durdurarak sürücülerin ve motosikletlerin evrakları kontrol edildi.

Yapılan kontrollerde tescilsiz motosikletler ile ehliyetsiz sürücülerin yanı sıra seyir halindeyken cep telefonuyla konuşan, mesaj çeken, kaskını aynaya takan ve diğer kural ihlali yapan sürücüler cezadan kurtulamadı.

Öte yandan tescilsiz ve plakasız olan motosikletler trafikten men edilerek otoparka alındı.

Şok uygulamaların farklı tarih ve saatlerde devam edeceği belirtildi.

Ekipler bu geceki uygulamalarında denetimlerin yanı sıra sürücülere yelek hediye etti.

Kentin en yoğun cadde ve kavşaklarında uygulama yapan ekipler, motosiklet ve bisiklet sürücülerine yönelik kask kullanımı konusunda kontrol yaptı.

Ekipler durdurmuş oldukları sürücülere kask ve reflektif özellikli yelek kullanımı konusunda da bilgilendirmelerde bulunarak motosiklet ve bisiklet sürücülerine yelek hediye etti.

Anadolu Medya

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!