Kırıkkale’de Motosikletli Sağlık Ekipleri Yollarda
Gündem 71 Editörü • 25 Nisan 2022 17:38
Kırıkkale’de Motosikletli Sağlık Ekipleri Yollarda

Kırıkkale’de motosikletli sağlık ekipleri, her türlü hastalık, kaza veya yaralanma olayına anında müdahale ediyor.

Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığına bağlı İl Ambulans Servisi Başhekimliği motosikletli sağlık ekipleri, Ramazan ayı boyunca vatandaşların yoğun olarak bulunduğu alanlarda acil sağlık hizmeti gerektiren her türlü hastalık, kaza veya yaralanma olayına anında müdahale ediyor.

Ramazan ayı ile birlikte, özellikle iftardan sonra vatandaşların yoğun olarak bulunduğu bölgelerde sağlık tedbiri alan motosikletli sağlık ekipleri, ayrıca trafiğin yoğun olduğu dar cadde ve sokaklarda vakalara hızlı bir şekilde ulaşarak, ambulans gelene kadar hastaya gerekli müdahaleleri yapıyor ve vatandaşların hayati riskini en aza indirmek için zamanla yarışıyorlar.

Acil sağlık hizmetlerinin yerine getirilmesinde en önemli kriterlerden birinin, sağlık görevlisinin hastanın bulunduğu yere en kısa sürede ulaşmasının sağlanması olduğunu belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, motosikletli sağlık ekiplerimiz sayesinde vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu alanlarda, hastalara hızlıca ulaşmanın daha kolay olduğunu ifade ederek “Ramazan ayı ile birlikte vatandaşlarımız özellikle iftardan sonra geç saatlere kadar Cumhuriyet Meydanı, Atatürk Bulvarı, Zafer Caddesi gibi alanlarda yoğunluk oluşturuyor. Bu nedenle Acil Sağlık hizmetlerinin daha verimli olması adına 2 motosiklet ve 4 personelimizden oluşan sağlık ekibimizi kent merkezinde konuşlandırdık. Böylece özellikle iftardan sonra sahur saatlerine kadar yaşanan yoğunluk nedeniyle meydana gelebilecek her türlü acil vakaya en kısa sürede ulaşmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Ekiplerin çalışmaları hakkında bilgiler veren İl Sağlık Müdürü Ağırtaş “Acil müdahale ihtiyacı olan vatandaşlarımıza motosikletli sağlık ekiplerimiz çok hızlı bir şekilde ulaşarak, vatandaşlarımızın ilk müdahalesini yapıp değerlendirdikten sonra, hastaneye nakilinin gerekmesi durumunda olay yerine gelen ambulans ekiplerimizle birlikte hastaneye sevkini gerçekleştiriyorlar. Bu sayede hem vakaya kısa süre içerisinde müdahale edilmiş olunuyor hem de normal ambulans olay yerine ulaşana kadar vatandaşlarımız motosikletli sağlık ekiplerimizin tıbbi müdahalesi ile tedavi süreçleri en kısa zamanda başlamış oluyor” dedi.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!