Kırıkkale’de Öğrencilere 112 Acil Çağrı Merkezi Hizmetlerinin Tanıtımı Yapıldı
Gündem 71 Editörü • 5 Mayıs 2023 22:23
Kırıkkale’de Öğrencilere 112 Acil Çağrı Merkezi Hizmetlerinin Tanıtımı Yapıldı
Kırıkkale Haber

Kırıkkale’de anaokulu, ilk, orta ve liselerde eğitim gören öğrencilere yönelik okullarda 112 Acil Çağrı Merkezi ve merkezin verdiği hizmetler konusunda eğitim seminerleri düzenlendi.

Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, 24 saat hizmet veren 112 Acil Çağrı Merkezinin her yaş grubundaki bireyler tarafından bilinmesinin hayati önem taşıdığını söyledi.

Yaşanan herhangi bir olumsuzluk durumunda devletin verdiği hizmete ulaşmanın çok kolaylaştığını hatırlatan Telefoncu, “112 Acil Çağrı Merkezi gece gündüz demeden 24 saat görev başında. Bu önemli hizmetin öğrencilerimize öğretilmesi, çocuklarda ve daha genç yaşlarda bir bilinç oluşması açısından büyük önem taşıyor. 112’yi sadece gerekli durumlarda aranmasıyla sağlık, emniyet, jandarma ve itfaiye gibi devletin tüm acil birimleri dakikalar içinde vatandaşının yanında oluyor. Bu kapsamda 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü ile yaptığımız işbirliği çerçevesinde tüm okullarımızda öğrencilerimizin yaş gruplarına göre 112’yi tanıtıcı ve verilen hizmetlerle ilgili bilgilendirici eğitim seminerleri düzenledik. Oldukça verimli ve faydalı çalışmalar oldu. Öğrencilerimiz doğru bilgileri bu sayede öğrenmiş oldular. Burada bizlere destek veren, eğitime katkı sağlayan 112 Acil Çağrı Merkezi yönetim ve çalışanlarına teşekkür ediyorum.” dedi.

Telefoncu, kentteki bazı anaokullarında “112 Sınıflar Projesi” kapsamında eğitim sınıflarının da oluşturulduğunu hatırlatarak, şunları söyledi:

“Acil hizmet alımı ülkemizin her bireyi için temel bir ihtiyaç olduğu için biz bu farkındalığın çocuklarımıza kadar ulaşmasını istiyoruz. Bu kapsamda tüm yurtta yaygınlaşan 112 acil çağrı numarasının her yaş grubundakiler için doğru ve zamanında kullanımı hayati önem taşmaktadır. 112 Çağrı Merkezi görevlileri okullarımıza kadar gelerek görevliler tarafından farklı kademelerdeki öğrencilerimize önemli bilgiler verildi. Yıl boyunca derslerin yanı sıra bu tür eğitim seminerleri dönemsel olarak devam edecek ve her bireyde bir bilinç oluşması sağlanacaktır.”

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!