Kırıkkale’de Öğrencilere Siber Suçlar Hakkında Seminer Verildi
Gündem 71 Editörü • 4 Ekim 2022 19:01
Kırıkkale’de Öğrencilere Siber Suçlar Hakkında Seminer Verildi

Kırıkkale’de polis ekiplerince düzenlenen seminerde lise öğrencilerine yönelik sosyal medya güvenliği, sosyal medyada risk ve tehditler konusunda eğitim verildi.

Kırıkkale Millî Eğitim Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü işbirliği ile Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, SİBERAY Projesi kapsamında yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasının ardından liselerde eğitim gören öğrencilere yönelik bilgilendirme faaliyetlerine devam ediyor.

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesinin konferans salonunda düzenlenen seminerde bilgi veren polis ekipleri, sosyal medya güvenliği, sosyal medyada risk ve tehditler, siber suçların gerçekleşmeden engellenmesi, farkındalık ve bilinçlendirme faaliyetleri yapılması amacıyla oluşturulan SİBERAY Projesi çerçevesinde öğrencilere bilgi verdi.

Seminerde öğrencilere projenin tanıtımı yapılarak, teknoloji bağımlılığı, siber suç ve siber zorbalık, siber güvenlik ve yaptırımlar, yetkisiz erişim, dolandırıcılık, kimlik hırsızlığı ve yasadışı bahis gibi birçok konular hakkında bilgiler verildi.

Ekiplerin yıl sonuna kadar kentteki tüm liselerde eğitim gören öğrencilerin konu hakkında bilgilendirileceği kaydedildi.

Seminer, öğrencilerin merak ettikleri soruların cevaplandırılmasının ardından son buldu.

kirikkale-ogrenciler-siber-suclar-seminer-2 Kırıkkale'de Öğrencilere Siber Suçlar Hakkında Seminer Verildi

Anadolu Medya
 

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!