Kırıkkale’de Özel Çocuklara Atlarla Terapi Uygulanıyor
Gündem 71 Editörü • 22 Mart 2024 15:13
Kırıkkale’de Özel Çocuklara Atlarla Terapi Uygulanıyor

Kırıkkale’de hizmet vermekte olan Kubilay Sürmeli At Çiftliği kapılarını Adnan Şener Özel Eğitim Uygulama Okulunda eğitim gören otizmli çocuklara açtı.

Her hafta eğitime gelen çocuklar burada atlar sayesinde özel olarak eğitiliyor.

Kırıkkale Millî Eğitim Müdürlüğü ile Kubilay Sürmeli At Çiftliği arasında hayata geçirilen proje kapsamında çiftlikte misafir edilen otizmli öğrenciler aldıkları eğitimler sayesinde unutulmaz bir gün yaşıyor.

At terapisi diğer bir adıyla hippoterapi gören özel çocuklar için eğitmenler eşliğinde fiziksel, psikolojik ve sosyal gelişim elde etmeleri için yoğun çaba sarf ediliyor.

Millî Eğitim Müdürü Rıza Aydın, çiftliği ziyaret ederek Okul Müdürü Ünal Dündar’dan öğrencilerin çiftlikteki eğitim durumlarıyla ilgili bilgi aldı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Millî Eğitim Müdürü Aydın, çiftlikte uygulanmakta olan eğitimleri yakından takip ettiklerini belirterek, “Öncelikle burada verilen hizmetlerden ve özel öğrencilerimize sağlanan bu imkandan dolayı çiftlik sahibi Kubilay Sürmeli’ye ve buradaki görevlilere çok teşekkür ediyorum. Bu tür eğitim ve terapiler sayesinde otizmli bireylerin hayatına olumlu yansımaların olduğunu biliyoruz. Buradaki kazanımlar öğrencilerimizin sosyal hayatlarında önemli değişiklikler meydana getirmektedir.” dedi.

Aydın, öğrencilerin eğitimleriyle birlikte eğlenceli vakit geçirdiklerini ve bu eğitimlerin protokoldeki takvim çerçevesinde devam edeceğini sözlerine ekledi.

kirikkale-ozel-cocuklar-atlar-terapi-2 Kırıkkale'de Özel Çocuklara Atlarla Terapi Uygulanıyor
kirikkale-ozel-cocuklar-atlar-terapi-3 Kırıkkale'de Özel Çocuklara Atlarla Terapi Uygulanıyor

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!