Kırıkkale’de Polis, Yaşlı Kadını Dolandırılmaktan Son Anda Kurtardı
Gündem 71 Editörü • 29 Ağustos 2023 17:44
Kırıkkale’de Polis, Yaşlı Kadını Dolandırılmaktan Son Anda Kurtardı

Kırıkkale’de dolandırıcının hesabına para yatırmak için ziynet eşyalarını kuyumcuda bozdurmak üzere olan kadın, polis ekipleri sayesinde dolandırılmaktan son anda engellendi.

Alınan bilgiye göre, Kırıkkale’nin Çullu Mahallesi’nde yaşayan 66 yaşındaki Şerife Ü. isimli kadını telefonla arayıp kendisini polis olarak tanıtan bir şüpheli, oğlunun bir suça karıştığı için İBAN numarasına para göndermesi gerektiğini ve kendisini savcılığın emirleri doğrultusunda aradığını belirtti.

Bunun üzerine Şerife Ü., 3 adet 22 ayar bilezik ve 3 adet tam altını bozdurmak üzere dolmuşla çarşı merkezine hareket etti.

Yaşananları takip eden kızı annesinin durumunu polise bildirdi.

Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, kısa sürede harekete geçerek kadının eşkâlini kentteki kuyumculara bildirdi ve dolmuş sürücüleriyle de irtibata geçti.

Kadının altınlarını bozdurup, parayı şüphelinin verdiği hesaba yatırmak için kent merkezinde Cumhuriyet Caddesi’ndeki bir kuyumcuya geldiği bilgisine ulaşan polis ekipleri, kadını dolandırılmaktan son anda kurtardı.

Ekiplerle birlikte şikayet için İl Emniyet Müdürlüğüne getirilen kadının ifadesi sonrası altınları da kendisine teslim edildi.

Anadolu Medya

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!