Kırıkkale’de Roket-San ve Jandarma’nın Dev Yatırımları Yükseliyor
Gündem 71 Editörü • 8 Ağustos 2022 16:23
Kırıkkale’de Roket-San ve Jandarma’nın Dev Yatırımları Yükseliyor
Kırıkkale Haber

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın “Kırıkkale’nin geleceğe yönelik en büyük umudu” olarak gördüğünü ifade ettiği Roket-San ve Jandarma’nın dev yatırımları hızla devam ediyor. 

Kırıkkale Savunma Sanayiinin üssü olma yolunda önemli adımlar atmaya devam ediyor.

Bir süredir Kırıkkale’ye kazandırılması yönünde büyük girişimlerin yapıldığı Roket-San’ın fabrikası ile Jandarma Eğitim ve Depo Komutanlığında hummalı çalışmalar devam ediyor.

Bu iki dev yatırım alanında yapılan çalışmaları birlikte inceleyen Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Milletvekili Ramazan Can, AK Parti İl Başkanı Mustafa Kaplan yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldılar. 

Kırıkkale’nin son dönemlerde gerek özel sektörde gerekse kamu yatırımlarında önemli gelişmeler olduğunu söyleyen Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı bunlar içlerinde Roket-San’ın yatırımını ayrı tutuyor. Şehre kazandırılması yolunda büyük emek harcadıklarını belirten Saygılı “Ben Kırıkkale’mizin umudu olarak görüyorum. Roket-San’ın gerek bünyesi gerek yan sanayisi gerekse şehre katacağı değer ile çok önemli bir yatırım. 

Başkan Saygılı “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liğderliğinde gece gündüz demeden çalışıyoruz. Bu iki büyük yatırımın şehrimize kazandırılmasında büyük emek verdik. Bizim ile birlikte çalışan valilerimize, Milletvekilimiz Ramazan Can’a, İl Başkanımız Mustafa Kaplan’a ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu günde bu heyet ile birlikte sahada yürütülen çalışmaları inceleyerek istişarelerde bulunduk” ifadesini kullandı. 

Ulaş köyü yakınlarında 15 bin dönüm arazi üzerine kurulan Jandarma Eğitim ve Depo Komutanlığında 7 bin 500 personelin görev alacak.

Jandarma’nın çok fonksiyonlu bir yatırımı olarak şehre değer katması bekleniyor.

Rütbeli askerlerin yanı sıra eğitim için gelecekler ile birlikte şehirde hareketlilik yaşanması hedefleniyor.

Roket-San ise özellikle yan sanayii ile birlikte şehir istihdamına büyük katkı sağlayacak.

Roket-San’da bünyesi ve yan sanayii ile birlikte elli bin kişiye istihdam sağlaması bekleniyor. 

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!