Kırıkkale’de Şehidin İsmi Anaokulunda Yaşatılacak
Gündem 71 Editörü • 13 Eylül 2021 18:40
Kırıkkale’de Şehidin İsmi Anaokulunda Yaşatılacak

Kırıkkale’de İlköğretim Haftası etkinlikleri kapsamında anaokulunda program düzenlendi.

2021-2022 eğitim öğretim yılı itibariyle yeni hizmete giren 8 derslikli anaokuluna, 15 Aralık 2015 tarihinde Diyarbakır’ın Silvan ilçesine bağlı Oğuzlar köyü yakınından geçerken zırhlı aracın mayına basması sonucu şehit düşen Polis Memuru Mustafa Nohut’un ismi verildi.

Okul bahçesinde düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Törene, Kırıkkale Vali Vekili Ahmet Sait Kurnaz, Belediye Başkan Yardımcısı Halil Danacı, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Barış Cücen, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticilerinin yanı sıra şehit annesi Münevver Nohut ile diğer şehit yakınları, şehidin polis meslektaşları ve diğer davetliler katıldı.

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi törende yaptığı konuşmada, Türkiye’nin aydınlık geleceği olan çocukları yetiştirmek için büyük çaba içerisinde olduklarını söyledi.

Eğitimin çağdaş toplumun en temel vazgeçilmezi olduğunu hatırlatan Tüfekçi, “Yeni eğitim öğretim yılında, İlköğretim Haftası etkinlikleri sebebiyle, Türkiye’nin aydınlık geleceği olan çocuklarımızı yetiştirecek olan değerli öğretmenlerimizle, o öğrencileri gözünden sakınarak emek emek büyütüp bugünlere eriştiren velilerimizle ve her birinizi ayrı ayrı çok sevdiğimiz siz öğrencilerimizle burada birlikte olmanın kıvancını yaşıyoruz.” dedi.

Eğitim sayesinde müreffeh bir toplum oluşacağını belirten Tüfekçi, şöyle konuştu: “Eğitime değer vermek, eğitimi olmazsa olmazların içine almak, çağdaş toplum olmanın en temel ve en vazgeçilmez unsurlarından biridir. Bunu başarabilen toplumlar, toplumsal kalkınmayı çağdaşları olan toplumlara göre daha önce başarabilmiş toplumlardır. Bunu başaramayan toplumların kaderi ise geri kalmışlığın kalın çizgileri içinde kalmak olmuştur. Ülkemiz ancak ve ancak eğitime verdiği değer ölçüsünde müreffeh bir seviyeye ulaşabilecektir. Eğitimin kalitesinin temel belirleyicileri olan siz değerli öğretmenlerimiz, eminim ki hepiniz mesleğinizin ve çağın gereklerine göre sürekli kendini geliştirme isteğinde bulunan, işini ve öğrencisini seven, bu yöndeki amaçlarını açıkça belirleyen ve buna ulaşmanın ısrarlı çabası içinde bulunan kişilersiniz. Sizler, eğitimin en temelinde olanlarsınız. Aynı hedeflere, kararlılıkla birlikte yürüyoruz. Amacımız yalnızca bilgi aktarmak değil, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen öğrenciler yetiştirmektir. Hep birlikte dinamik, özgüvenli bir nesil yetiştirmek istiyoruz.”

Ülkenin geleceğinin bugünün çocuklarının omuzlarında yükseleceğini hatırlatan Tüfekçi, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Ülkemiz, okuyabilmek uğruna yirmi kilometreyi çıplak ayakla yürüyen öğrencilerden, bir sırada üç öğrencinin birlikte oturduğu, bilgisayarın ancak adının bilindiği günlerden bu günlere geldi. Sizler, ortalama otuz kişilik sınıflarda, iki kişilik sıralarda, çağın teknolojik araçlarıyla donatılmış okullarda, yetkin öğretmenlerin elinde eğitim görüyorsunuz. Siz sevgili öğrencilerimizden tek isteğimiz, tek bir şeye ihtiyacınız olduğunu bilmenizdir. O da çalışmaktır. Sizlerden bunun için öncelikle kendinize söz vermenizi istiyorum.”

Velilere de seslenen Tüfekçi, “Devletimizin, öğretmenlerimizin ve sizlerin, hepimizin ortak amacı öğrencilerimizi geleceğe en donanımlı şekilde hazırlayabilmektir. Bu ortak amacı gerçekleştirmede sizlerin görevi öğrencinize, okulunuza sahip çıkmak ve daima öğrencinizi desteklemektir. Bu nedenle öğrencinizle ilgili olunuz. Öğrencinizin yalnızca öğretim yönünden değil, eğitim yönünden de en iyi şekilde gelişmesi için imkânlarınızı sonuna kadar kullanınız.” diye konuştu.

Eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulunan Tüfekçi, “İlköğretim bir ülkenin geleceğinin temelidir. Biz eğitimciler, İlköğretim Haftası vesilesiyle, ne kadar da önemli bir görevimiz olduğunu ve güzel ülkemizin hak ettiği gelişmişliğinin ancak ve ancak eğitimle sağlanabileceğini bir kere daha hatırlıyoruz. Ben, bu kıymetli hafta vesilesiyle, bir kez daha 2021-2022 eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Törende okulun öğrencileri tarafından çeşitli gösterilerde bulunuldu, şiirler okundu.

Programda şehit Polis Memuru Mustafa Nohut için okul girişinde oluşturulan köşesinde dua yapılarak şehit annesine Türk bayrağı teslim edildi.

Protokol üyeleri daha sonra şehit annesiyle birlikte şehidin isminin verildiği Şehit Mustafa Nohut Anaokulunun açılışı yapıldı.

Heyet, dersliklerde öğrencilerle de bir araya gelerek öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

sehit-ismi-anaokulu-01 Kırıkkale'de Şehidin İsmi Anaokulunda Yaşatılacak
sehit-ismi-anaokulu-03 Kırıkkale'de Şehidin İsmi Anaokulunda Yaşatılacak
sehit-ismi-anaokulu-02 Kırıkkale'de Şehidin İsmi Anaokulunda Yaşatılacak
sehit-ismi-anaokulu-04 Kırıkkale'de Şehidin İsmi Anaokulunda Yaşatılacak

Anadolu Medya

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!