Kırıkkale’de ‘Şehitlerimize Rahmet Filistin’e Özgürlük’ Yürüyüşü Düzenlendi
Gündem 71 Editörü • 13 Ocak 2024 20:22
Kırıkkale’de ‘Şehitlerimize Rahmet Filistin’e Özgürlük’ Yürüyüşü Düzenlendi

Kırıkkale’de düzenlenen programda Pençe-Kilit operasyonunda şehit olan Mehmetçikler için ve Gazze’de yaşanan vahşeti kınamak adına “Şehitlerimize Rahmet Filistin’e Özgürlük” yürüyüşü düzenlendi.

Ellerinde bayraklarla Kırıkkale kent meydanında toplanan binlerce Kırıkkaleli vatandaş, hain terör örgütüne lanet okudu. Öte yanda Filistin’de yaşanan zulmün ise bir an önce bitmesi için de sloganlar atıldı.
Meydanda toplanan vatandaşlar, ellerinde bayraklarla ve dövizlerle bir süre kentin cadde ve sokaklarında “Allah’ü Ekber”, “Şehitler Ölmez”, “Vatan Bölünmez”, “PKK Kahrolsun” sözleriyle slogan attı.
Yürüyüş sonrası vatandaşlar tekrar meydanda bir araya geldi.

Burada hain terör örgütü tarafından dün gece şahadete ulaşan şehitlerimiz ile tüm şehitler için ayrıca Gazze’deki şehitler adına Kur’an-ı Kerim okunarak dua edildi.

Bir öğrenci de Mehmet Akif İnan’ın “Mescid-i Aksa’ya Gördüm Düşümde” adlı şiirini okudu.
Düzenlenen program adına Üzeyir Sağır isimli kişi tarafından basın açıklaması yapıldı.
Açıklamada, “Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz. Şehitlerimizin ailelerine sabr-ı cemil niyaz ediyoruz. Vatanımızın varlığını ve bütünlüğünü tehdit eden tüm terör faaliyetlerini ve terör odaklarını lanetliyoruz. Hepsini kahr-u perişan eyle Allah’ım.

Bugün Gazze’de, Filistin’de yaşananlar bu terörist eylemlerden bağımsız değildir. Aynı terörist zihniyetin sonucu 14 cumadır, kadın, çocuk, yaşlı demeden masum insanlar tüm dünyanın gözleri önünde katlediliyor. Bugün şehitlerimizi anmak, terörü lanetlemek ve ilk kıblemiz Mescid-i Aksa için, Kudüs, için bombardıman altındaki Gazze için buradayız. Vurulan, yıkılan hastanelerdeki bebekler için, gözü yaşlı analar, bağrı yanık babalar için, süt kokulu bebekler için, vicdanların sesi olmak için buradayız.

Pençe-Kilit operasyonunda şehit olan, tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz. Tekrar milletimizin başı sağ olsun.

“Ey şehîd oğlu şehîd, isteme benden makber, Sana âgûşunu açmış duruyor Peygamber.” ifadelerine yer verildi.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!