Kırıkkale’de Sel Sonrası Zarar Gören Köylerde Çalışmalar Başladı
Gündem 71 Editörü • 12 Haziran 2023 21:22
Kırıkkale’de Sel Sonrası Zarar Gören Köylerde Çalışmalar Başladı

Kırıkkale’de etkili olan sağanak yağış sonrası meydana gelen sel taşkınlıkları sonucu zarar gören köylerde çalışmalara başlanıldı.

Konu ile ilgili Kırıkkale Valiliği tarafından yapılan açıklamada; “İlimizde hafta sonu yaşanan yağışların ardından oluşan sel felaketi sonrası ilçelerimizde Kırıkkale İl Özel İdaresi Ekiplerimizce; 6 Greyder, 4 Ekskavatör, 10 Kamyon, 2 Vidanjör, 38 Personel ile çalışmalarımız devam ediyor. Köylerimizin rüsubat temizliği, Tıkanan menfezlerin temizliği, Kumlama çalışmaları, Bozulan yollar onarılma çalışmaları hızla devam ediyor.” ifadelerine yer verildi.

kirikkale-valisi-bulent-tekbiyikoglu-sel-koyleri-inceledi Kırıkkale'de Sel Sonrası Zarar Gören Köylerde Çalışmalar Başladı

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkolğu, Sulakyurt ilçesi ve Balışeyh ilçesinde haftasonu yaşanan yoğun yağış nedeniyle selden zarar gören Danacı Köyü’nü ve Kırlangıç Köyü’nüziyaret etti.

İlk olarak incelemeye Balışeyh ilçesi Kırlangıç köyünde başlayan Vali Tekbıyıkoğlu, burada yürütülen iyileştirme çalışmalarını yerinde inceledi. Ardından Sulakyurt ilçesi Danacı köyündeki sel sonrası yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

Danacı köyünde selden zarar gören 3 km’lik köy yolunu, 300 dönümlük tarım arazilerini ve bahçeleri inceleyen Vali Tekbıyıkoğlu, zarara uğrayan vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

19 KÖYÜMÜZDE 7 GRUP HALİNDE İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARI YAPIYORUZ

Sel sonrası yürütülen çalışmalarla ilgili yaptığı basın açıklamasında Vali Tekbıyıkoğlu “Olağan mevsimsel akışın dışında, son yıllarda bölgemize bu aylarda yüksek derecede yağış gelmekte. Son bir hafta içerisinde bunu yoğunlukta hissetmekteyiz. Toplam 19 köyümüzde son iki günlük yağışta hasarlar meydana geldi. Şuan Danacı köyümüzün dere yatağında DSİ , İl Özel İdaresi araçlarımız ve özel sektör destekli araçlarımızla beraber bir iyileştirme çalışması yapıyoruz. Sadece bu köyümüzde değil, yaklaşık 7 grup halinde bütün köylerimizde benzer iyileştirme çalışmalarını yapıyoruz. Maksadımız ne tarımsal ne de cana dokunan ne de hayvanlarımıza dokunan istenilmeyen bir olayın olmaması yönünde tüm ekiplerimiz, tüm iş makinalarımızla beraber çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

Sel sonrası can kayıpları ile ilgili açıklamada bulunan Vali Tekbıyıkoğlu “Herhangi bir bizi üzen can kaybı yok ama ufak çapta küçükbaş hayvan kayıpları oldu. Bir miktarda tarımsal ürünlerde zarar var. Bunlarla ilgili de tespit çalışmalarımız halihazırda devam ediyor.” ifadelerini kullandı. 

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!