Kırıkkale’de Semt Pazarlarında Etiket ve Terazi Denetimi
Gündem 71 Editörü • 29 Aralık 2021 20:10
Kırıkkale’de Semt Pazarlarında Etiket ve Terazi Denetimi

Kırıkkale Belediyesi zabıta ekipleri, fahiş fiyatın önüne geçmek için marketler ve semt pazarında tezgahlarındaki ürünlerin etiketlerini denetleyip, terazileri kontrol etti.

KİLOGRAM TARTI AĞIRLIKLARI İLE TARTILARI KONTROL ETTİ

Kırıkkale Belediyesi zabıta ekipleri vatandaşların aldığı ürünleri terazilerde tartarak, gramaj değerlerini incelendi. Ekipler, terzide hile olup olmadığını öğrenmek için yanlarında getirdikleri kilogram tartı ağırlıkları ile tartıları kontrol etti. Vatandaşların alışveriş sırasında fiyatları görebilmek için tezgahlara etiket konulması istendi. Ayrıca, korona virüsü nedeniyle pazarcı esnafına ve vatandaşlara maske uyarısı yapıldı.

DENETİMLERİMİZ DEVAM EDECEKTİR

Zabıta Müdürü Koray Arslan, denetimlerin ardından yaptığı açıklamada Maske denetimlerini de sürdürdüklerini dile getiren Arslan, “Pazarcı esnaflarımızın terazileri, etiket fiyatları, yine aynı şekilde salgınla beraber maske kullanımı bu konularda denetimimizi gerçekleştirdik. Esnafımız bizim için değerli. Bu denetimlerimiz sürekli devam edecektir. Herhangi bir olumsuzluk yok. Fahiş fiyat da yok. Esnaflarımızın hal çıkış ürünleri ile tezgâhlardaki fiyatlar arasında afaki bir durum yok. Ticaret İl Müdürlüğüne gelen fiyatlar toptancılar ve hallerin denetimi ile ilgili sürekli iletişim halindeyiz. Buralarla ilgili de herhangi bir sıkıntımız yok. Denetimlerimiz devam edecektir” ifadelerini kulandı.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!