Kırıkkale’de ‘Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın’ Etkinliği Kapsamında 10 Bin Çocuk Sinema İle Buluşturuldu
Gündem 71 Editörü • 28 Ekim 2022 21:30
Kırıkkale’de ‘Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın’ Etkinliği Kapsamında 10 Bin Çocuk Sinema İle Buluşturuldu

Kırıkkale Millî Eğitim Müdürlüğünce aralarında köy okullarında eğitim gören öğrencilerin de bulunduğu yaklaşık 10 bin öğrenci, “Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın” projesi ile sinema ile buluşturuldu.

Millî Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliği ile 1 milyon öğrencinin sinema ile buluşturulması hedeflenen “Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın” etkinliği kapsamında aralarında kırsal kesimlerde yaşayan köy çocuklarının da bulunduğu Kırıkkale kent genelinde 10 bin öğrenci sinema ile buluşturuldu.

Etkinlik kapsamında kentteki bir alışveriş merkezinde bulunan sinemaya ücretsiz olarak getirilen öğrenciler, burada TRT Çocuk ekranının çizgi dizisi “Kuklalı Köşk’ün” sinema filmi izlettirildi.

İlk defa sinemaya gelerek film izleme heyecanı yaşayan bazı öğrenciler, Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e teşekkür ederek memnuniyetlerini dile getirdi.

Öğrencilere sinema salonunda mısır ve su ikramında bulunuldu.

Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, yaptığı açıklamada, öğrencilerin farklı bir mekanda akranlarıyla bir araya gelmelerinin kültürel açıdan ve kaynaşma açısından önemli olduğunu belirtti.

İki bakanlık arasında protokol gereği hazırlanan proje gereği öğrencilere böyle bir imkanı sunduklarını belirten Telefoncu, “Sinemaya gitmeyen öğrencimiz kalmasın, çocuğumuz kalmasın projesi kapsamında Kırıkkale’mizde de yaklaşık bugün itibariyle 10 bin öğrencimizi sinemaya getirdik. Özellikle kırsal kesimde, köylerdeki okullarımızda eğitim gören öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm çocuklarımızı bu kültürel faaliyetlerden yararlandırmak amacıyla yapılmış bir çalışma. Ülke genelinde de bakanlığımızca yaklaşık 1 milyon çocuğumuz bu kültürel faaliyetten yararlanmış olacak. Öğrencilerimiz bu etkinlik sayesinde sosyalleşme imkanı da buluyor. Öğrencilerimiz sinemada film izlerken onlara çeşitli ikramlarımız da oldu. Akranlarıyla doyasıya güzel ve keyifli zaman geçirdiler. Hepsi için değişik bir farkındalık oldu.” dedi.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!