Kırıkkale’de SMA Hastası Yiğit Hamza İçin Gerekli Para Toplandı
Gündem 71 Editörü • 21 Mayıs 2024 00:57
Kırıkkale’de SMA Hastası Yiğit Hamza İçin Gerekli Para Toplandı

SMA Tip-1 ile mücadele eden minik Yiğit Hamza’nın tedavi olması için gereken para, aylar süren kampanya sonucunda toplandı.

Kırıkkale’de yaşayan Ağrı Patnoslu Demir ailesinin 2 yaşındaki SMA hastası çocukları Yiğit Hamza Demir’in tedavisi için başlatılan yardım kampanyası sonuçlandı.

Ağrı’nın Patnos ilçesi nüfusuna kayıtlı Yunus ve Pınar Demir’in 3 çocuğundan ikincisi olan 2 yaşındaki Yiğit Hamza Demir’e 2 aylıkken SMA teşhisi konuldu.

Gönüllerinde desteklediği Demir ailesi, çocukları Yiğit Hamza’nın Dubai’de tedavi edilebilmesi için gerekli olan yaklaşık 1 milyon 820 bin dolarlık parayı toplayabilmek amacıyla Kırıkkale Valiliğinden izinli yardım kampanyası başlatmıştı.

Şu an için her geçen gün durumu kötüye giden minik Yiğit Hamza Demir, burnundan bağlanan nazogastrik sonda ile beslenebiliyorken, tedavisi için gerekli olan para bu gece Kırıkkale Belediye Başkanı Ahmet Önal, Yahşihan Belediye Başkanı Ahmet Sungur ve Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Varlı’nın katıldığı bir canlı yayın programında toplandı.

Binlerce vatandaşın destek verdiği ve aylar süren kampanya sonucunda gerekli para toplandı. Aile çocuklarının tedavisi için Dubai’ye gitmeye hazırlanıyor.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!