Kırıkkale’de SMA Tip 1 Hastası Olan Yiğit Hamza’ya Adnan Duman’dan Büyük Destek
Gündem 71 Editörü • 5 Aralık 2022 20:09
Kırıkkale’de SMA Tip 1 Hastası Olan Yiğit Hamza’ya Adnan Duman’dan Büyük Destek

Kırıkkale’de SMA Tip 1 Ölümcül Kas hastalığına bağlı olarak tedavi gören Yiğit Hamza, zorlu sürecinde yalnız kalmadı. Sinerji Silah ve Mühimmat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Duman’ın öncülüğünde ve ev sahipliğinde gerçekleşen Canlı Yayın ile bağışçılardan yardım toplandı.

“Biliyorsunuz Yiğit Hamza SMA TİP-1 Kas Hastalığı sebebiyle doğumundan itibaren büyük sağlık problemleri çekmiş ve 2 aylıkken hastalığın teşhisi konulmuş. O günden bu yana aile maalesef büyük üzüntü ve keder içinde” diyen Adnan Duman, 22 aylık olan Yiğit Hamza’nın, hastalık sebebiyle her geçen gün daha da kötüye gittiğini ve bu nedenle zaman kaybetmeden yeterli bağışın toplanıp tedavi olması gerektiğini belirtti.

Yiğit Hamza için zamanla yarışıldığını vurgulayan Adnan Duman, “Zamanı doğru kullanmak adına da bizler böyle bir canlı yayın organize ederek hem bir farkındalık yaratmak hem de bağışlarınızla tedavi için gerekli miktarın toplamasına katkı sağlamak istedik. Milletimizin bu tür durumlarda ellerinden gelenin fazlasını yapacağı konusunda hiç şüphe duymadığımız ve genlerinde yardımseverlik ve hoşgörü olması hasebiyle böyle bir canlı yayına desteğin çığ gibi büyüyeceğinden eminim” dedi.

HEDEFİ AŞAN BÜYÜK BAĞIŞ

Hedef bağışın 1 Milyon TL olduğu sürekli olarak yayında vurgulanırken art arda gelen bağışlar umutları artırdı. Yayının sonunda hedeflenen miktarın üzerine çıkıldığı netleşse de yayın sonrası gelen bağışlar ile toplam tutar 1.254.650 TL’ye ulaştı. Kırıkkale için sosyal sorumluluk anlamında büyük bir özveriye sahne olan gecede rekor bağış olması aileyi ve gönüllüleri gözyaşına boğdu.

DUMAN VE SİNERJİ AİLESİNDEN BÜYÜK KATKI

Adnan Duman’ın düzenlediği geceye, Duman ailesi ve Sinerji A.Ş.’nin paydaşları damga vurdu. Yapılan canlı yayında Hayırsever İş İnsanı Özbek Duman 150 Bin TL’lik katkıyla rekor bir bağışa imza attı. Ayrıca Adnan Duman’ın toplamda yaptığı bağış miktarı da 170 Bin TL’ye ulaşarak Yiğit Hamza’ya nefes oldu. Canlı yayına bağlanan paydaşlar ise Adnan Duman’ın yaptığı bu özel organizasyonda Yiğit Hamza için ellerini taşın altına koymaktan çekinmedi.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi