Kırıkkale’de Sokağa Çıkamayan Kişi Ekmeğini Bakkaldan Dronla Aldı
Gündem 71 Editörü • 23 Mayıs 2020 18:49
Kırıkkale’de Sokağa Çıkamayan Kişi Ekmeğini Bakkaldan Dronla Aldı

Kırıkkale’de koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkamayan bir kişi bakkaldan alışverişini dronla yaptı.

Kentte reklam işleri yapan Karavan Ajans sahibi İlyas Şen, işi gereği çeşitli işlerinde kullandığı dronunu bu kez ekmek almak için kullandı.

Şen, Bağlarbaşı Mahallesinde yaşadığı apartmanın balkonundan uçurduğu dronunu aynı mahallede bulunan bir bakkala emek almak için gönderdi.

Bakkal sahibi kişi drona öncelik tanıyarak poşete koymuş olduğu ekmeği dronun kancasına asarak gönderdi.

Şen, gazetecilere yaptığı açıklamada, “81 ilde sokağa çıkma yasağı var. Sokağa çıkma yasağından dolayı hepimiz evlerimizdeyiz. Hatta bayramı da evlerimizde kutluyoruz. Bu bayramın geleceğin bayramlara güzel bir umut olmasını diliyorum. Biz teknoloji kullanan kişileriz. Eskiden çocukları bakkala gönderirdik ekmek alsınlar diye. Biz de farklı bir şey yapalım dedik. Teknoloji sahibiyiz. Ekmek almaya dron gönderelim dedik. Farklı bir şey olsun dedik. Bakkalı aradığımda şaşırdı nasıl olacak diye. Fakat ılımlı karşıladı. Komşularımızda güzel tepkiler gösterdi. Bakkalın önünde ekrandan bir kalabalık gördüm. Bakkal dronu görünce önceliği drona tanıdı. Farklı bir teknoloji olduğu için. Sizler de sıra beklememek için dron gönderin diyebilirim.” dedi.

Bakkal sahibi Cesur Eroğlu ise “İlyas bey benim müşterim. Ekmek almak için dronunu göndermiş. Ben de hemen ekmeğini drona takarak kendisine 1 ekmek gönderdim.

ekmegini-bakkaldan-drone-ile-aldi-002 Kırıkkale'de Sokağa Çıkamayan Kişi Ekmeğini Bakkaldan Dronla Aldı ekmegini-bakkaldan-drone-ile-aldi-003 Kırıkkale'de Sokağa Çıkamayan Kişi Ekmeğini Bakkaldan Dronla Aldı

Anadolu Medya

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!